Ömer Balıbey’den Başkan Topbaş’a veda ziyareti… 25.7.2006

Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü’ne atanan Ömer Balıbey ile yeni İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürlüğü’ne atanan Ömer Balıbey ile yeni İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.   Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen görüşmede konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ömer Balıbey ile çok uyumlu bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirterek bunun İstanbul için bir şans olduğunu söyledi. Bu uyumlu çalışmanın yeni dönemde de devam edeceğini belirten Başkan Topbaş, aynı zamanda sınıf ve asker arkadaşı olan yeni Genel Müdür Özer’e de yeni görevinde başarılar diledi.     

 

Ömer Balıbey’in kendisi için bir gönül adamı gönül dostu olduğunu ve her kesimden takdir gördüğünü ifade eden Kadir Topbaş, İstanbul’un, son yıllarda iyi bir işbirliğiyle her konuda olduğu gibi eğitim konusunda önemli çalışmalara imza attığını kaydetti. Bunun nedeninin, “mesleğini, öğrencileri seven, işini adam gibi yapmayı ilke edinmiş bir müdürün bulunması” olduğunu vurgulayan Topbaş, “Sayın Balıbey’e, eşine sağlık, sıhhat diliyorum, başarılar diliyorum. Kendisini takip etmeye devam edeceğiz. Bu dostluğumuz devam edecek” diye konuştu.  

 

Balıbey duygulu anlar yaşadı…     

Ziyarette duygulu anlar yaşayan Ömer Balıbey, 10 yıl görev yaptığı İstanbul’dan ayrılmanın zor bir görev olduğunu fakat devlette devamlılık esas olduğu için bitmesi gerektiğini söyledi. Balıbey, son yıllarda hayırseverlerin ve Başkan Topbaş’ın da destekleriyle İstanbul’un eğitimde zirveye oturduğunu anlattı. “Görev başarılı yapılırsa devletimiz bunu ödüllendirir. Bu millet büyük bir millettir.” diye konuşan Balıbey, Şehremini Lisesi Müdürlüğü’nden İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Ata Özer’in çok başarılı bir eğitimci olduğunu ve yeni görevinde de başarılarına devam edeceğini söyledi.     

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü Ömer Balıbey’den devralan Ata Özer de yeni görevinde eğitim ve sporu birleştiren bir anlayışla çalışacaklarını söyledi. Öğrencileri kültürel ve sportif faaliyetlere yönlendireceklerini belirten Özer, “Çalışacağım, şeffaf olacağım, dürüst olacağım” dedi. Ziyaretin sonunda Topbaş, Ömer Balıbey´e, Türk el sanatlarıyla süslenmiş altın yaldızlı bir ibrik hediye etti.