Başkan Topbaş; “Sağlığa çok ciddi yatırımlar yapıyoruz…” 19.7.2006

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi kampüsünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 500 kişinin muayenesinin yapılabileceği yeni poliklinik binasının ile yenilenen 40 yataklı hizmet binasının açılışını Başkan Kadir Topbaş gerçekleştirdi.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi kampusü içerisinde yer alan ve atıl vaziyette duran 40 yatak kapasiteli binanın tadilatı ile günde 500 kişinin muayenesinin yapılabileceği yeni poliklinik binası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden SAĞLIK A.Ş ve KİPTAŞ tarafından hazır hale getirilerek törenle hizmete alındı. Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Kadıköy Kaymakamı Kasım Esen, Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Mehmet Yıldırım ve SAĞLIK A.Ş. Genel Müdürü Muhammet Misir katıldı.        

 

Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yaptıkları yatırımın maliyetinin 1 milyon YTL civarında olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi’nin sağlık hizmetleri hakkında bilgiler verdi. Bir milyon ihtiyaç sahibi İstanbulluyu sağlık taramasından geçirdiklerini ve evde bakım hizmetlerini bütün şehre yaydıklarını ifade eden Kadir Topbaş, şöyle konuştu; “İnsanımızın olduğu her yerde daha ne hizmet yapabiliriz diye çalışıyoruz. Şu anda İstanbul’un 6 noktasında cep darülaceze projesini başlattık, inşallah yaygınlaştıracağız. Yaşlı ve bakıma muhtaç insanlarımızı kendi sosyal yaşam alanlarından koparmadan, kendi mahallesindeki bir evde, 3-5 hanım bir arada, 3-5 bey bir arada istihdam ediyoruz. O mahalleli bilmeli ki, teyze orada oturuyor. Başka hanımlar oraya sohbete gitmeli. Askere giden genç, gelinlik kız da gidip elini öpmeli. Atalarımızdan kalan bu güzelliği yeniden oluşturmalıyız.”

 

Törende konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve Kadıköy Kaymakamı Kasım Esen de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerinde diğer ilçelerde olduğu gibi eğitim ve sağlık alanında çok önemli hizmetler yaparak vatandaşları rahatlattığını dile getirdi ve Başkan Kadir Topbaş’a teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Bilici tarafından Başkan Topbaş’a teşekkür plaketi takdim edildi. Daha sonra Kadir Topbaş ve beraberindekiler poliklinik ile hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Binaları gezen Topbaş, sıra bekleyen hastalara gül verdi ve çeşitli hediyeler dağıttı.