İstanbul’a bir metro hattı daha… 30.7.2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ataşehir’de vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. İstanbulluların Ramazan-ı Şerif’ini tebrik eden Başkan Topbaş, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu ile entegre olacak Ataşehir-Ümraniye Metrosu’nun etüt çalışmasını başlattıklarını müjdeledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, onbir ayın sultanı Ramazan’da İstanbullularla iftar sofralarında buluştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Ataşehir’de düzenlediği sokak iftarında vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın düzenlediği iftara binlerce vatandaş katıldı. Başkan Topbaş, ezan öncesinde bütün masaları gezerek vatandaşlarla sohbet etti ve sorunlarını dinledi.

Başkan Topbaş İstanbullulara hitap etti

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, İBB Destek Hizmetleri Daire Başkanı Mevlüt Bulut ve AK Parti Ataşehir Teşkilatı’nın da yer aldığı iftarda vatandaşlara hitap eden Başkan Kadir Topbaş, “Hepinizin öncelikle Ramazan-ı Şerifinizi, ardından da Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. İnşallah daha nice Ramazanları, nice bayramları milletçe huzur içinde hep birlikte yaşarız” dedi.

Başkan Topbaş’tan birlik ve beraberlik çağrısı

Ataşehirlilerle iftar sofrasında buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kadir Topbaş, “Diliyorum ki, bugün bu gök kubbenin altında iftarın rahmet ve bereketini paylaştığımız gibi tüm güzellikleri de paylaşalım. Davetimize icabet edip, iftar soframıza geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Diliyorum ki, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif İstanbul’a, ulusumuza, tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirsin” diye konuştu.

İstanbul 14 milyonluk büyük bir aile…

İstanbul’un 14 milyonluk büyük bir aile olduğunu hatırlatan Başkan Kadir Topbaş, sözlerine şöyle devam etti: “Yunus Emre’nin aşkıyla, Mevlana Hazretlerinin hoşgörüsüyle, Şeyh Edebali’nin tevazusu ile yoğrulmuş bu güzel memleketin insanlarıyız. İnsanları sevmek ve ötekinin derdini dert edinmek bizim mayamızda var. İnsanlarımız Allah’ın emrini yerine getirmek için camileri dolduruyor ve oruçlarını tutarak melekler kadar saf bir şekilde iftar sofralarına oturuyor. Allah’ın verdiği rızkı vakti saati gelmeden de yemiyor. Biliyor ki; dünyanın başka yerlerinde bir lokma ekmeğe, bir yudum suya ihtiyacı olanlar var. İşte bu yüzden şükrediyor.”

Ümraniye-Ataşehir Metrosu geliyor…

Ramazan ayının insan olmanın ve insani değerlerin doruğa çıktığı çok mübarek bir ay olduğunu vurgulayan İstanbul Büyükşehir Belediye Topbaş, “Yetimlerin, öksüzlerin ve fakirlerin derdini de hissettiğimiz bu Ramazan ayında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetlerimize devam ediyoruz. İstanbul’a çok büyük hizmetler yaptık, sizlerin desteğiyle de yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Kadir Topbaş, konuşmasında Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu ile entegre olacak 3 bin 600 metre uzunluğundaki Ataşehir-Ümraniye Metrosu’nun etüt çalışmalarını başlattıklarını da müjdeledi.

İstanbul’un en büyük problemi olan ulaşım sorununa metro hatlarıyla çözüm getirdiklerini ifade eden Başkan Topbaş, şunları söyledi: “Bize bir emanet verdiniz. Emanetin ne olduğunu çok iyi bilenlerdeniz. Emanetinizi gözümüzden bile sakınıyoruz. Sizlere, sizlerden biri olarak hizmet etmeye çalışıyoruz. Nerede bir eksiklik varsa belediye olarak orada olmaya çalışıyoruz. Fikrimiz, zikrimiz bir olarak, sizlerle aynı duygularla bu sofraları paylaşıyoruz. İstiyoruz ki dünyanın gıpta ettiği bu coğrafya, dünyaya yeniden yön veren ülkelerden biri haline gelsin.”