Eski Başbakanlardan Yıldırım Akbulut, Başkan Topbaş’ı ziyaret etti 26.2.2006

TBMM´nin Eski Başkanlarından ve Eski Başbakanlardan Yıldırım Akbulut, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Görüşmede konuşan Başkan Kadir Topbaş, Yıldırım Akbulut’a Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul’da yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdiğini belirterek, “Sayın Akbulut’a İstanbul’daki çalışmalarımızla ilgili bilgiler verdik. İstanbul’daki gidişatı, gelişmeleri anlattık. İstanbul’daki nüfus artışının yoğunluğu ve problemler üzerine konuştuk. Kendileri de devlet yönetiminde bulunmuş birisi olarak görüşlerini belirtti. Ziyaretimize gelerek zahmet ettiler, şeref verdiler Çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.     

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a nezaket ziyaretinde bulunduğunu belirten Yıldırım Akbulut da “Ziyarete gelerek şeref buldum. Sayın Başkanı ziyaret etmek istiyordum. Türkiye’nin ve İstanbul’un meselelerini konuştuk. Amacımız kendisine başarılar dilemek ve bir nezaket ziyareti gerçekleştirmekti” dedi.     

 

Ziyaretti basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını da cevaplandıran Eski Başbakanlardan Yıldırım Akbulut, “Eski bir Başbakan olarak Hükümet’in performansını nasıl buluyorsunuz” şeklindeki soruya, “Türkiye’nin meselelerini takip edenler biliyor. Ve her yönetim mutlaka her şeyin en iyisini yapmak için gayret sarf ediyor. Mevcut imkanlar dahilinde yapılanları da takdir etmek gerekir. Fakat sayın Başkan da ifade etti. Türkiye’de ve İstanbul’da nüfus artışı meselesi malum. Türkiye’de artan nüfusun oranları gerek sağlık, gerek  eğitim, imkanlarını kısıtlayabilmekte. Bunlar birden bire olabilecek konular değildir. Kolay konular da değildir. Ancak, yapılan işler en iyi şekilde yapılıyor” cevabını verdi.