Başkan Topbaş; ‘Ayakları yerden kesilmeyen, adaletli bir yönetimiz…’ 15.2.2006

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İş konusunda herkese eşit mesafedeyiz. Halk da bizim gözümüz kulağımız. Ayaklarımızı yerden kesmeden, bulutların üstüne çıkmadan adaletli bir yönetim sergiliyoruz” dedi.

Rusya Federasyonu Başkortostan Özerk Cumhuriyeti Kurultay Başkanı Konstantin Tolkaçev, bir heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.   Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen görüşmede konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İş konusunda herkese eşit mesafedeyiz. Halk da bizim gözümüz kulağımız. Ayaklarımızı yerden kesmeden, bulutların üstüne çıkmadan adaletli bir yönetim sergiliyoruz” dedi.     

 

Görevi sırasında mücadele ettiği en önemli konuların başında kimsenin hakkının yenmemesi ve rüşvetin önlenmesinin geldiğini vurgulayan Başkan Topbaş, “Balık baştan kokar, biz hep bunu söylüyoruz. Onun için hak yenmesi ya da rüşvet konusunda hissettiğimiz, gördüğümüz ya da bilgisini edindiğimiz bir şey olduğu an hiç müsamahamız yok. Yunus’un güzel bir sözü vardır, ‘Eğri dalın gölgesi eğri olur’ Biz dosdoğru bir yönetim tarzını uygulamaya koyduğumuz için yansımasının da böyle olacağını umuyoruz. Duygularımızla işimizi birbirine karıştırmıyoruz. Dostluklar ayrı, iş ayrı. İş konusunda herkese eşit mesafedeyiz. Halk da bizim gözümüz kulağımız. Halkın arasında çokça olmayı prensip edindik. Çünkü çevrenizdeki insanlar sizi uçururlar. Siz de uçtuğunuzu zannedersiniz. Oysa halk doğruyu söyler. Biz de ayaklarımızı yerden kesmeden, bulutların üstüne çıkmadan adaletli bir yönetim sergiliyoruz” diye konuştu.     

 

Görüşmede konuşan Rusya Federasyonu Başkortostan Özerk Cumhuriyeti Kurultay Başkanı Konstantin Tolkaçev de Başkortostan’ın çok güzel bir doğasının olduğunu ve ülkelerinde koruma altında olan çok sayıda dağ çayı bulunduğunu söyledi.”Ülkemizin balları da çok meşhurdur” diyen Tolkaçev, Başkan Kadir Topbaş’a bal hediye etti.      Kadir Topbaş da misafirlerine Türk el sanatlarıyla işlemeli çini bir tabak, İstanbul’u tanıtan bir kitap ve ile üç ilahi dinin temsilcilerinin birlikte gerçekleştirdiği “Asırlarda Birlikte Yaşamak” konserinin cd’sini hediye etti. Misafirlerine Belediye Meclisi’nin toplantı salonunu da gezdiren Topbaş, Meclisin yapısı ve işleyişi hakkında bilgiler verdi. Kadir Topbaş ve Başkortostan Heyeti, basın mensuplarına AK Parti sıralarında poz verdiler.