Başkan Topbaş İtfaiye ve Zabıta Personeli ile bayramlaştı 10.1.2006

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kurban Bayramı’nın birinci günü Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Zabıta Müdürlüğü personeli ile bayramlaştı.

İlk bayramlaşma Bakırköy Kartaltepe’de bulunan Bakırköy İtfaiye Grubu binasında gerçekleşti. Bakırköy İtfaiye Grubu’nda gerçekleşen bayramlaşmaya Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Erol, İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, İstanbul İtfaiyesi Anadolu Bölge Müdürü Ceyhun Karakuş ve Merkez İtfaiye Müdürü Orhan Akyıldız da katıldı.      İtfaiye çalışanlarıyla bayramlaşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, milli ve dini bayramların insanları bir araya getiren, sevgi ve barış ortamını artıran, kırgınlıkları ortadan kaldıran milli ve manevi duyguların geliştiği günler olduğunu belirterek, tüm çalışanların bayramını kutladı.     

 

Başkan Topbaş, “Çok önemli bir görev yapıyorsunuz. Halkın refahı için özveriyle çalışıp canlarınızı ortaya koyuyorsunuz. Gönül ister ki yangın olmasın. Biliyorum ki kentimizde yangın olmadığı felaket olmadığı gün bayramınızdır. İtfaiye teşkilatını daha modern hale getireceğiz. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.  

 

Topbaş, 5 Aralık 2005 tarihinde İkitelli’de bir kağıt fabrikasında çıkan yangının söndürme çalışmaları sırasında şehit olan Bakırköy İtfaiyesi Grup Amiri Yaşar Yalçın’ın oğulları Cihat ve Mehmet Emin Yalçın’a da bayram harçlığı verdi.     

 

Başkan Kadir Topbaş, buradaki bayramlaşmanın ardından Edirnekapı’da bulunan Zabıta Müdürlüğü Kompleksi’ne geçerek, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Personeli ile teşkilatıyla bayramlaştı. Topbaş, komplekste gerçekleşen bayramlaşmada zabıta memurlarının sorunlarını da dinledi. Zabıta memurları kendilerine verilen bayram ikramiyesi ile ilgili olarak Kadir Topbaş’a teşekkür ettiler ve bu ikramiyelerin devam etmesini istediler.