Vatandaşlar Başbakan Erdoğan’ı ‘Yılın Lideri’, Başkan Topbaş’ı ‘Yılın Belediye Başkanı’ seçti! 28.4.2006

İmedya İnteraktif Yayıncılık Grubu tarafından düzenlenen “6. İmedya Ekonominin Yıldızları 2005” ödül töreni Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş’ın katılımıyla gerçekleşti.

İmedya İnteraktif Yayıncılık Grubu’na bağlı borsa, ekonomi ve siyaset ağırlıklı haber sitesi ile internet web televizyonu tarafından düzenlenen '6. İmedya Ekonominin Yıldızları 2005' ödül töreni Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla Taksim’deki Hyatt Regency Otel’de yapıldı. Siteyi ziyaret eden vatandaşların anketinde, yılın en başarılı lideri olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçildi. Ankette, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Ali Babacan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da ‘En İyi Bakan’ seçildiler.  

 

Ankette vatandaşlar tarafından yılın en iyi ‘Belediye Başkanı’ ödülüne de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel layık görüldü. ‘İş Dünyası’ kategorisinde ise, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ödüle değer görüldü.  

 

Ödülünü aldıktan sonra bir konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye´nin çok daha müreffeh bir geleceğe doğru hızla ilerlediğini, buna karşılık elde ettiği kazanımların korunmasının da giderek daha değerli bir hale geldiği bir dönemin yaşandığını söyledi. Yere sağlam bastıklarını, hesaplarını da bu noktada iyi yaptıklarını ifade eden Erdoğan, “Bunun neticelerini de göreve geldiğimiz günden bu yana sürekli olarak almaya başladık. İstikrar sürüyor. Türkiye´de güven ortamı var. Hükümetin ilk günkü ciddiyetiyle görevinin başında olduğu açık ve net ortadadır. Türkiye ekonomisinin büyümesinin aynı hızla devam ettiği ortadadır. Ekonomik programdan asla taviz vermeyen bir hükümet iş başında” dedi.

 

“Türkiye, en hızlı büyüyen, en fazla parlak performans ortaya koyan dünyadaki birkaç ülkeden bir tanesidir” diyen Erdoğan, Bu başarıda özel sektörün çok büyük payının olduğunu kaydetti.