Başkan Topbaş Eminönü esnafını ziyaret etti… 15.4.2006

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kapalıçarşı, Mahmutpaşa ve Mısır Çarşısı’nı gezerek esnaf ziyaretinde bulundu ve vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Cuma Namazını Süleymaniye Camii’nde kılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ardından camiinin bahçesinde bulunan Kanuni Sultan Süleyman Han’ın türbesini ziyaret ederek dua etti. Süleymaniye’de gazeteciler ve vatandaşlarla kuru fasulye yiyen Başkan Kadir Topbaş, yemeğin ardından yürüyerek önce Kapalıçarşı’ya daha sonra da Mahmutpaşa ve Mısır Çarşısı’na giderek Eminönü esnafını ziyaret etti.        

 

Kapalıçarşı ve Mahmutpaşa esnafını ziyaret eden Başkan Topbaş, işyeri sahipleriyle çay içip sohbet etti ve sorunlarını dinledi. Topbaş’ın gezisine büyük ilgi gösteren İstanbullular da Büyükşehir Belediye Başkanı’nı karşılarında görünce dileklerini ilettiler ve ulaşım, çevre gibi alanlarda yapılan önemli yatırımlardan dolayı Kadir Topbaş’a teşekkür ettiler.        

 

Vatandaşların birlikte fotoğraf çektirme taleplerini geri çevirmeyen Başkan Kadir Topbaş, turistlerin de yoğun ilgisine mazhar oldu. Topbaş ile fotoğraf çektiren ve sohbet eden turistlerden bazıları birkaç kez geldikleri İstanbul’u bu defa daha güzel bulduklarını söyledi.

 

Sohbet sırasında vatandaşlara İstanbul’un en önemli sorunu olan ulaşım meselesini çözmek için çok önemli yatırımlar yaptıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı, İstanbullulardan sabırlı olmalarını istedi ve bu dönem sonunda şehrin ulaşım başta olmak üzere birçok problemini çözmüş olacaklarını kaydetti. Bu arada vatandaşlar kenti adeta bir gelin gibi süsleyen lalelerden dolayı da teşekkür ettiler.        

 

Bu yıl 3 milyon lale diktiklerini hatırlatan Kadir Topbaş, gelecek yıl 5 milyon adet lale ile birçok mevsim çiçeği dikeceklerini bu yıl da 30 bin erguvan ağacının dikimine başladıklarını ifade etti.