Üsküp Belediye Başkanı´ndan Başkan Topbaş’a ziyaret... 29.5.2006

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküp Belediye Başkanı Trifun Kostovski’yi makamında kabul ederek bir süre görüştü.

Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen görüşmede konuşan Üsküp Belediye Başkanı Trifun Kostovski, Balkanlar’dan göç eden ailelerin çocuklarının İstanbul´da önemli görevler yaptıklarını söyledi. İstanbul ile Üsküp arasında kültürel, sportif ve imar alanında işbirliğini geliştirmek istediklerini ifade eden Trifun Kostovski, Büyükşehir Belediyesi´nin Üsküp´e katı atıkların enerjiye dönüştürecek tesis kurmasını istedi. Kostovski, doğalgaz konusunda bilgi almak istediklerini de belirterek, Başkan Topbaş’ı Üsküp’e davet etti.     

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Kostovski’nin KİPTAŞ başta olmak üzere bazı şirketlerinin Üsküp’te yapacakları çalışmalara katılmasını istediğini, bu konularla ilgili daha sonra ayrıntılı görüş alışverişinde bulunacaklarını söyledi.  

 

Görüşmenin sonunda Kadir Topbaş, konuk Belediye Başkanı Kostovski’ye İstanbul’u tanıtan bir kitap ve Kız Kulesi´nin gösteren yağlıboya bir tablo hediye ederken, Kostovski de Topbaş’a Üsküp’ü sembolize eden taş köprü kabartması ile bir resim hediye etti.