İstanbul’daki şehit aileleri ile gazilere ‘Devlet Övünç Madalyası’ verildi 25.5.2006

İstanbul’daki 29 şehit ailesi ile 6 malul gaziye Başkan Topbaş ve Orgeneral Başbuğ’un da katıldığı bir törenle “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” takdim edildi.

İstanbul’daki şehit aileleri ve gazilere Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle “Cumhurbaşkanlığı Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” verildi. Şehit aileleri ile gazilerin hazır bulunduğu törene;  Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Harp Akademileri Komutanı Hava Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Eşref Uğuryiğit, 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Mustafa Ethem Erdağı ve Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Dinibütün katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törende, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Harp Akademileri Komutanı Hava Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Eşref Uğuryiğit, 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Mustafa Ethem Erdağı ve Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Dinibütün tarafından şehit ailesi ve malul gazilere “Cumhurbaşkanlığı Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” takdim edildi.   Bazı şehit aileleri ve davetlilerin gözyaşlarına hakim olamadığı madalya dağıtım töreninde duygulu anlar yaşadı. Törenin sonunda İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri de bir konser verdi.