İstanbul Cup Tenis Turnuvası’nın ödülünü Başkan Topbaş verdi 23.5.2006

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2006 Tenis Turnuvası´nda, teklerde birinciliği İsrailli raket Shahar Peer kazandı. Ödülleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay birlikte verdi.

Dev yatırımlarla İstanbul’a yeni bir vizyon çizen ve dünya metropolleriyle yarışa sokan İstanbul Büyükşehir Belediyesi spora da büyük destek veriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Şirketlerinden Spor A.Ş. Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2006 Tenis Turnuvası’nın sponsorları arasındaydı.   Tekstilkent Arena’da bir haftadır süren Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2006 Tenis Turnuvası’nın son gününde tekler finalinde, turnuvanın 1 numaralı seri başı Anastasia Myskina ile 4 numaralı seri başı İsrailli Shahar Peer karşı karşıya geldi.     

 

Dünya sıralamasında 33. sırada yer alan 19 yaşındaki İsrailli Peer, 12. sırada bulunan Myskina karşısında, 2 saat 20 dakika süren büyük mücadele sonunda, ilk seti 6-1 kaybederken, sonraki setlerde daha üstün bir oyun sergiledi. İsrailli raket, ikinci sette rakibinin servisini 3 defa kırarak 3-2 geriden gelip, bu seti 6-3 kazanmayı başardı. Final setinde de her iki sporcu, şampiyonluk için büyük mücadele ortaya koydu. Final setine de iyi başlayan Peer, 3-0 öne geçti. Ancak maçı bırakmayan Myskina, 9. oyunda 5-4 üstünlük sağladı. Tie-break´e giden final setini 7-6, maçı da 2-1 kazanan Shahar Peer, 2006 yılının şampiyonu oldu. Bu arada, final setinde ilk oyundan sonra sağ kolunda problem yaşayan Myskina, bir süre tedavi oldu. Myskina, tedavisinin ardından oyuna devam etti. Öte yandan final maçını yaklaşık 2 bin tenissever izledi.     

 

Şampiyonanın sonunda ödüller İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay verdi. Final maçında Tenis Federasyonu Başkanı Azmi Kumova, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü Ayhan Bölükbaşı ve Gençlik Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar da yer aldı.