Başkan Topbaş AK Partili Milletvekilinin sergisini açtı 10.5.2006

AK Parti Adana Milletvekili Recep Garip´in resimlerinin de yer aldığı karma resim sergisinin açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yaptı.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu Fuayesi’ndeki serginin açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un sanat, duygu ve dünya kenti olduğunu vurgulayarak, duygu, düşünce ve sanatsal zevklerini tuale yansıtan sanatçılara teşekkür etti. Parlamenterlerin TBMM’de sadece yasa yapmadıklarını, müzik, edebiyat, resim gibi sanatın her alanıyla ilgilendiklerini dile getiren Başkan Kadir Topbaş, bugün açılışını yaptıkları resim sergisinde de sanatçıların farklı konseptlerde eserler ortaya koyduklarını söyledi.     

 

Başkan Topbaş, İstanbul’un da sadece yapı stoku olarak görülemeyeceğini, yaşayan diğer varlıklar gibi kalbi, damarı, ruhu bulunduğunu belirterek, “Kentlerin sadece fiziki yapısının değil, estetik değerlerinin de ayağa kaldırılması lazım. Biz bir dokunuyoruz bin ayağa kalkıyor. İstanbul tekrar kendine geldi, kendi varlığını buldu, kendini hissettirmeye başladı” diye konuştu.  

 

Ak Parti Milletvekili Recep Garip de Türkiye’de barış ve kardeşliğe katkıda bulunmak amacıyla, sergilerini 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda açtıklarını söyledi. 17 yıldan beri resim yaptığını ve 20 kişisel sergi açtığını belirten Garip, bu karma sergi ile 21. sergisini gerçekleştirdiğini söyledi.

 

CRR’de 13 Mayıs´a kadar açık kalacak sergide, Recep Garip’in 13, Nesrin Çaylı´nın 9, Bayram Muz’un 17, Fulya Çelebioğlu’nun da 10 olmak üzere toplam 49 tablo yer alıyor.