Beylikdüzü’nü güzelleştirecek projelere Başkan Topbaş´tan ödül... 23.3.2006

“Beylikdüzü Cumhuriyet Caddesi ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Proje Yarışması”nda dereceye girenlere ödüllerini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdi.

Proje yönetimi İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP) tarafından yapılan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Projeler Daire Başkanlığı Projeler Müdürlüğü tarafından yapılan yarışma sonuçlandı. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri İMP’de düzenlenen törenle verildi. Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra, Beylikdüzü Belediye Başkanı Vehbi Orakçı, İMP Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Kaptan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şaban Erden ve mimarlık öğrencileri katıldı.     

 

Ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ‘Niçin dünyada iz bırakan mimarlarımız yok’ diye yakınıldığını belirterek, “Mimarlarımıza fırsat mı verdikte olmadı?... Bu yarışmalar bu fırsatı sağlayacaktır diye inanıyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bunun öncülüğünü yapıyoruz” dedi.      Daha sonra yarışmada dereceye girenlere ödülleri, kendisi de bir mimar olan Başkan Kadir Topbaş tarafından takdim edildi.

 

4 ayrı mimarlık grubuna da mansiyon ödüllerinin verildiği “Beylikdüzü Cumhuriyet Caddesi ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Proje Yarışması”na 15 proje katıldı ve bunlardan 11’i değerlendirmeye alındı. Yarışma projeleri 10-22 Mart tarihleri arasında İMP’de sergilenecek.