Başkan Topbaş, ‘Kadınlara fırsat verilmelidir’ 20.3.2006

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları’nın “3. Kadın Şurası’nda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Ülkemizde bir çok kadın branşlarında başarıya elde etmişlerdir. Yeter ki kadınlara bu fırsat verilsin” dedi.

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları ‘3. Kadın Şurası’ İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Yaman başkanlığında Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapıldı. “Küreselleşme ve Kadın” konulu şuraya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra, AK Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu, Eski Devlet Bakanı Güldal Akşit ile çok sayıda milletvekili ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.     

 

Burada bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Türkiye’de bir çok branşta çok başarılı kadınların olduğunu belirterek, “Ülkemizde bir çok kadın bulundukları branşlarda başarıya elde etmişlerdir. Onların çalışmaları kadınlara örnek olmuştur. Yeter ki kadınlara bu fırsat verilsin” dedi.

 

Başkan Topbaş, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak çok yaygın bir şekilde hanımların eğitimi için ciddi adımlar attık. İSMEK hanımların kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için hizmet vermektedir” diye konuştu.