Başkan Topbaş denizlerin korunmasına katkı sağlayanlara ödül verdi 10.3.2006

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Doğa ile Barış Derneği´nce 12 Haziran 2005´te İstanbul Boğazı´nda uluslararası deniz trafiğinin tehlikelerine dikkati çekmek amacıyla yapılan eyleme katkıda bulunanlara teşekkür plaketi verdi.

Florya´daki Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen ödül törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Bakırköy Kaymakamı Dursun Ali Şahin ile Doğa ile Barış, Turmepa, Tema ve Türkiye Çevre Kozası gibi sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türk Boğazlarının korunması ile ilgili mücadeleye aktif olarak kendisinin de katıldığını belirterek, “Boğazlarımızdaki bir olumsuzluğun sonuçlarının neler olabileceğini düşünmek bile istemiyoruz. Çevre Kozası´na gönül veren herkesi gönülden kutluyorum” dedi.

 

Çevreye duyarlılık gösteren sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlara teşekkür eden Başkan Topbaş, “Geleceğimizi korumak adına doğada ve denizlerimizde oluşabilecek sıkıntılara birlikte göğüs germeye devam etmeliyiz. İstanbul, Türkiye ve dünya için bu çök önemli” diye konuştu.     

 

Programda daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından 2005´teki eyleme destek veren Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ile çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür plaketleri takdim edildi.