Başkan Kadir Topbaş, Sultanbeyli’de tapu dağıttı 5.3.2006

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultanbeyli’de vatandaşlara tapu dağıttı, Bahçelievler’de Kahramanmaraş dondurması kesti...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultanbeyli Spor Salonu’nda düzenlenen tapu dağıtım törenine katıldı. Sultanbeyli Belediye Başkanı Alaattin Ersoy’un ile Kaymakam Kaya Çitak’ın ev sahipliği yaptığı programda Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci, Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse ile çok sayıda vatandaş da yer aldı.  

 

Başkan Topbaş; ‘İstanbul’da artık kaçak yapını yeri yok…’     

İlk etapta 25 tapunun dağıtıldığı törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, tapu dağıtımının Sultanbeyli için çok önemli olduğunu belirterek, vatandaşları artık kaçak yapı yapmamaları konusunda uyardı. İstanbul’un artık planlı bir kent olduğunu ve plansız yapılaşmaya asla müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Başkan Topbaş, şöyle konuştu; “İstanbul’da geçmişte barınma ihtiyacıyla birlikte okul, kreş, park ve cami gibi sosyal donatı alanları ihmal edildi. Şimdi bütün bunları yapacak yer yok, ancak çok büyük bedeller ödeyerek yer satın alabiliyoruz. Bu nedenle, artık yanlış yapmadan planlı bir şehir oluşturmalıyız. Bundan sonra lütfen kaçak yapı yapmayınız, buna müsamahamız yok. Bu şehirde gelecek nesillerimizi sağlıklı yetiştirmek için de doğru yapılara ihtiyacımız var. Her işi yapan kişi doğru yaparsa, bütün işler doğru olur.”     

 

Sultanbeyli tapusuna kavuşuyor…  

Törende konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Alaattin Ersoy da 8 etapta bütün ilçeyi tapu sahibi yapmayı planladıklarını belirterek, “Seçim beyannamemdeki iki madde imar ve mülkiyet problemlerini çözmekti. Hazırlık aşaması 2 yıl sürdü ve şimdi tapularınızı dağıtmaya başladık. Bize güvenen vatandaşlarımızı mutlu edeceğiz” dedi.     

 

Törende daha sonra tapu almaya hak kazanan ilk 25 kişi, tapularını Başkan Topbaş ve Alaattin Ersoy ile diğer protokol üyelerinin elinden aldı. Mutlulukları gözlerinden okunan tapu sahibi olan vatandaşlar 20 yıldır bu anı beklediklerini dile getirerek, Başkan Topbaş ile Ersoy’a teşekkür ettiler.        

 

Başkan Topbaş İl Özel İdaresi’nin ‘Kardeşlik Yemeği’ne katıldı     

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, daha sonra Bahçelievler’e geçerek Bahçelievler Öğretmen Evi’nde düzenlenen İstanbul İl Özel İdaresi ile Kahramanmaraş İl Özel İdaresi’nin “Kardeşlik Yemeği” ne katıldı. Gecede İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili İdris Güllüce, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Devilioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Rafet Bozdoğan, Yazar Vehbi Vakkasoğlu ile her iki şehrin İl Özel İdaresi Yöneticileri ve Dünya Ehli Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun da yer aldı. Burada Kahramanmaraş’tan getirilen ve keçi sütünden yapılan ‘Kahramanmaraş Dondurması’ kesen Başkan Kadir Topbaş, yaptığı selamlama konuşmasında İstanbul’da ulaşım, kentsel dönüşüm ve gibi konularda yaptıkları çalışmaları anlattı.