İngiltere Büyükelçisi’nden Başkan Topbaş’a ziyaret… 20.11.2006

İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Nick Baird, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

İngiltere’nin Türkiye Büyükelçisi Nick Baird ve İstanbul Başkonsolosu Barbara Hay, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Görüşmede konuşan Başkan Kadir Topbaş, Büyükelçi Nick Baird’in göreve yeni başlaması nedeniyle kendisine nezaket ziyaretinde bulunduğunu belirterek, Türkiye ile İngiltere arasındaki iyi ilişkileri daha da geliştirmek için bundan sonraki adımları birlikte atacaklarını söyledi. Başkan Topbaş, Büyükelçiye yeni görevinde başarılar da diledi.     

 

İstanbul’un dünyanın en güzel ve en dinamik şehirlerinden biri olduğunu vurgulayan İngiltere Büyükelçisi Nick Baird de Türkiye ile İngiltere, Londra ile İstanbul arasında güçlü ilişkiler bulunduğunu hatırlattı. Baird, bu ilişkiyi daha da geliştirmek için sabırsızlandığını kaydetti.   Ziyaretin sonunda Başkan Topbaş Büyükelçi Baird’e üzerinde Kız Kulesi işlemesi bulunan çini bir plaket ile İstanbul’un tanıtan bir kitap ve üç ilahi dinin temsilcilerinin İstanbul’da birlikte seslendirdiği “Asırlarda Birlikte Yaşamak” konserinin CD’sini hediye etti.