Arnavutluk İstanbul Başkonsolosu’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret… 1.11.2006

Görevine yeni başlayan Arnavutluk İstanbul Başkonsolosu Elvira Usufi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen görüşmede konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dost ve kardeş ülke Arnavutluk ile ilişkilerin sadece protokol boyutunda değil, ekonomik ve kültürel anlamda da geliştirilmesi için işbirliği içinde olacaklarını söyledi.  

 

Başkonsolosu Usufi’ye ziyaretinden dolayı teşekkür eden Başkan Kadir Topbaş, “Sayın Başkonsolosa ülkesini temsil ettiği yüce görevinde başarılar diliyorum. İnanıyorum ki birlikte ilişkileri birlikte çalışarak geliştireceğiz. Biz de bu konuda İstanbul Büyükşehir belediyesi olarak üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.     

 

Arnavutluk İstanbul Başkonsolosu Elvira Usufi de dost ve kardeş ülke Türkiye’de ve dünyanın çok önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’da görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Mükemmel olan ilişkilerimizin daha da geliştirilmesi için Hükümetimizin iradesini Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı’na ilettim. Devletimiz ve Hükümetimiz bu dostluğun daha çok geliştirilmesi için kararlıdır. Önümüzdeki dönemde ülkelerimiz ve şehirlerimiz arasında daha iyi bir işbirliği olacağını ümit ediyorum” dedi.  

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, görüşmenin sonunda Başkonsolos Elvira Usufi’ye fotoğraflarla İstanbul’u tanıtan bir kitap, yine İstanbul’u anlatan bir cd ile üç semavi dinin temsilcilerinin birlikte seslendirdiği “Asırlarda Birlikte Yaşamak” konserinin CD’sini hediye etti.