Gürcistan Kültür Günleri’nin açılışını Başkan Topbaş yaptı 27.6.2006

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gürcistan Ankara Büyükelçiliği ve Tiflis Belediyesi´nin ortak organizasyonuyla 1-3 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen “Tiflis-İstanbul Gürcistan Kültür Günleri”nin açılışını Başkan Kadir Topbaş ile Tiflis Belediye Başkanı Gigi Ugulava yaptı.

“Tiflis-İstanbul Gürcistan Kültür Günleri”nin açılış töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda (CRR) gerçekleştirildi. Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Tiflis Belediye Başkanı Gigi Ugulava’nın yanı sıra, Gürcistan’dan ve Türkiye’den çok sayıda davetli katıldı.     

 

Başkan Kadir Topbaş ile Tiflis Belediye Başkanı Gigi Ugulava, CRR’nin fuayesinde yer alan Gürcistan ile Tiflis’i tanıtan resim-fotoğraf galerisi, mücevher replikaları ve Gürcü seramiklerinden oluşan sergiyi gezdi. Gürcistan’ı ve Tiflis Şehri’ni tanıtan sinevizyon gösterilerinin de yapıldığı organizasyonda Gürcü sanatçıların sergilediği ‘Parmak Dansı’ da büyük beğeni topladı. Gece Gürcistan şarkılarının seslendirildiği gala konseriyle son buldu.     

 “Tiflis-İstanbul Gürcistan Kültür Günleri” kapsamında 2 Haziran Cuma günü saat 21:00’de “Erisioni” Dans Folklor Grubu Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda bir konser verecek. 3 Haziran Cumartesi günü ise, 16:00- 23:00 saatleri arasında Nişantaşı Maçka Parkı’nda Tiyatro, Folklor Grupları, Davulcu Çocuklar ve Yerel Gürcü Şarkıcılardan oluşan sokak gösterileri yapılacak.