Kentsel dönüşüm başlıyor 1.7.2012

Türkiye Belediyeler Birliği'nin düzenlediği Belediye Başkanları Bilgilendirme Toplantısı'nda kentsel dönüşüm konuşuldu.Toplantıda konuşan Başkan Topbaş, "Dünya, Türkiye ve İstanbul'un başarısına gıpta ile bakıyor." dedi.

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) Belediye Başkanları Bilgilendirme Toplantısı, Conrad Otel’de yapıldı. TBB ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş yanı sıra il ve ilçe belediye başkanları, İller Bankası Genel Müdürü Ahmet Candan ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar’ın da katıldığı toplantıya kentsel dönüşüm damga vurdu.

Başkan Topbaş: “Acele etmeden çabuk olacağız”

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş son dönemde yapılan çalışmalara değinerek, “Ülkemiz önemli başarılar elde etti. Dünya, Türkiye ve İstanbul’un başarısına gıptayla bakıyor. Hep beraber, siyaseti bir tarafa bırakarak ülkemizin geleceğine bakmalıyız. Milletçe, halkça birlikte yürümeliyiz. İnanıyorum ki kurumsal taassubu bir tarafa bırakırsak hep birlikte hareket edeceğiz. Acele etmeyeceğiz, çabuk olacağız. Çünkü deprem riskinin gitmediğini biliyoruz” diye konuştu.