Başkan Topbaş, meslekte 50. yılını doldurmuş gazetecilere ödül verdi 15.6.2006

İstanbul Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen “Babıali’de Altın Yıl” ödül töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katılımıyla gerçekleşti.

İstanbul Gazeteciler Derneği’nce bu yıl ilki düzenlenen ve meslekte 50. yılını doldurmuş gazetecilere “Babıali’de Altın Yıl” ödülü verildiği gece, dün akşam Dedeman Oteli’nde yapıldı. Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra, Eski İmar ve İskan Eski Bakanı Ahmet Samsunlu, Eski Bakanlarından Nevzat Ayaz, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Gazeteci Yavuz Donat ile çok sayıda gazeteci katıldı.     

 

Gecede Dernek Başkanı Engin Köklüçınar’ın açılış konuşmasının ardından davetlilere hitap eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, gazetecilik mesleğinin toplum için önemine işaret etti ve gazeteciliğin kendi kendine öğrenilemeyecek bir meslek olması nedeniyle usta-çırak ilişkisinin önemli olduğunu vurguladı.     

 

Gazetecilerin uzun yıllar ve uzun emekler sonucunda yetiştiğini ifade eden Başkan Topbaş, Babıali’nin toplum hayatı üzerinde önemli bir etkisi olduğunu hatırlatarak, “Anlamlı bir gecede birlikteyiz. Nice 50 yıllarda bir çok üstadımızı ağırlamak isteriz. Onları örnek alan yeni yetişen basın mensuplarını da görmek isteriz. Ödül alacak üstadlarımızı tebrik ediyorum”  diye konuştu.     

 

Gecede konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Ödül almaya hak kazanan gazetecilere an gazetecilere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Nevzat Ayaz, İmar ve İskan Eski Bakanı Ahmet Samsunlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul Gazeteciler Derneği Başkanı Engin Köklüçınar ödüllerini takdim etti. 38 gazeteciye ödül verilen gecede meslekte 65. yılını tamamlayan Bedi Faik’e de onur ödülü verildi.