Başkan Topbaş Ayşe Ege Lisesi’ni ihya etti… 13.6.2006

Beyoğlu Ayşe Ege Kız Meslek Lisesi’nin Pilav Gününe katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, okula Kapalı Spor Salonu ile Deri ve Müzik Atölyesi sözü verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Ayşe Ege Kız Meslek Lisesi’nin Pilav Gününe katılarak Bilgisayarlı Kesim Atölyesi’nin açılışını yaptı. Eşiyle birlikte öğrencilerle oyun oynayan Başkan Kadir Topbaş, okulu gezdi ve mantı yedi.   Kadir Topbaş, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek, yakın zaman önce “120 okula 120 Spor Salonu” kapsamında 20 spor salonunun açılışı ile 100 tanesinin de temel atma törenini aynı anda gerçekleştirdiklerini hatırlattı.     

 

Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olması nedeniyle eğitimin öneminin daha da arttığına işaret eden Başkan Topbaş, “Geleceğimiz olan sizlerin eğitimine en iyi katkıyı sağlamak için kurumsal taassup göstermeden nerede hizmet gerektiyse orada olduk. Büyükşehir Belediyesi olarak, bu milletin kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak doğru adrese yatırım yapıyoruz. Bunu yaparken de hiç lükse kaçmıyoruz. Adeta tencerede pişirip kapağında yiyoruz” dedi.     

 

Bu yıl İstanbul’da 770 okula sosyal bilimler laboratuvarı yaptıklarını, 370 okulu ciddi boyutta onardıklarını 400 kadar fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı yaptıklarını vurgulayan Kadir Topbaş, 37 bin 500 üniversite öğrencisine burs verdiklerini, 65 bin öğrenciye eğitim yardımı yaptıklarını ve geçtiğimiz günlerde okullarından iyi dereceyle mezun olan 9 bin öğrenciye bisiklet dağıttıklarını kaydetti.     

 

Topbaş, kürsüye çağırdığı öğrenci temsilcisinin istekleri doğrultusunda Ayşe Ege Kız Meslek Lisesi’ne Kapalı Spor Salonu, Deri Atölyesi ve Müzik Atölyesi yapma sözü verdi. Başkan Topbaş, okulun bandosunun malzemelerini alacağını ve kitaplığının kitap ile bilgisayar ihtiyaçlarını karşılayacağını da kaydetti.