Başkan Kadir Topbaş Beylikdüzü-Silivri Metrosu´na start verdi… 4.6.2006

Beylikdüzü Belediyesi tarafından “Madalyalı Bahçeler Projesi” kapsamında düzenlenen “En Güzel Bahçe Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu. Törende konuşan Başkan Topbaş, Beylikdüzü-Silivri Metro çalışmasını başlattıklarını açıkladı.

Beylikdüzü Belediyesi tarafından “Madalyalı Bahçeler Projesi” kapsamında düzenlenen “En Güzel Bahçe Yarışması”nın ödülleri, beldede devam eden “Uluslararası 2. Yeşilvadi Kültür ve Sanat Festivali”nde sahiplerini buldu. Sanatçı Muazzez Ersoy’un Beylikdüzülüleri coşturan bir konser verdiği gecede, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın sanatçı konserini bitirmeden konuşma yapmaması vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı. Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, Beylikdüzü-Silivri Metrosu ile İkitelli-Olimpiyat Stadı Metrosu’nun çalışmalarını başlattıklarını müjdeledi. Şu anda İstanbul genelinde 72 kilometre raylı sistem çalışmasını devam ettiğini belirten Başkan Topbaş, “İstanbul’un neresinde bir sorun varsa onu çözüyoruz. Bunu kendimize dert edindik. Bizim bir idealimiz var; bu ülke ve bu şehir her alanda dünyayı etkilemelidir” dedi.  

 

Ünlü İspanyol Mimar Jose Maria’dan İstanbul’a 1 milyar dolarlık yatırım…      Konuşmasında İstanbul’a gelen ünlü İspanyol Mimar Jose Maria Thomas Llavador ile bugün bir görüşme gerçekleştireceğini de açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı, ünlü mimarın İstanbul’a 1 milyar dolarlık yatırım yapacağını söyledi.   Başkan Topbaş; “Dünya sermayesi İstanbul’a yatırım yapmak için bize müracaat ediyor. Bugün de ünlü İspanyol Mimar Jose Maria ile bjr görüşme gerçekleştireceğiz. Kendisine ‘Sizden İstanbul için heyecan verici bir proje bekliyorum’ ve yer gösterdik. Bu görüşmemizde projenin detaylarını ele alacağız” diye konuştu.     

 

Gecede konuşmaların ardından “En Güzel Bahçe Yarışması”nın ödüllerini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdi. Beylikdüzü’nde bulunan 70 sitenin bahçesi arasından seçilen en güzel bahçelerin ödüllendirildiği törende Beylikdüzü Belediye Başkanı Vehbi Orakçı başkanlığındaki jüri tarafından iki gün boyunca yapılan değerlendirmeler sonucu belirlenen 15 bahçeye ödül verildi. Törende Beylikdüzü Belediye Başkanı Vehbi Orakçı da Başkan Topbaş’a bir teşekkür plaketi takdim etti.