15 Temmuz şehitleri için mevlit okundu 16.7.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Müftülüğü’nün 15 Temmuz şehitleri için okuttuğu mevlide katıldı. Kendisinin de şehit torunu olduğunu dile getiren Başkan Topbaş, Hz. Adem’den 15 Temmuz’a kadar inançlarını ve yurtlarını savunmak adına şehit düşenleri rahmetle andı.

İstanbul Müftülüğü, 15 Temmuz şehitleri için Şehzade Mehmet Camii’nde Mevlid-i Şerif okuttu. Mevlide Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank, Avrupa Birliği Eski Bakanı Volkan Bozkır ve İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala'nın yanı sıra İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, İBB Meclisi Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, İBB Genel Sekreter Yardımcıları, İBB Genel Müdürleri ve TOKİ Başkanı Ergün Turan ile çok sayıda vatandaş katıldı. Mevlit programı sala ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Mevlidin ardından cami bahçesinde vatandaşlara yemek ikram edildi.

 

“Milletimiz destansı bir şahlanış ortaya koydu…”

Cami çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Başkan Kadir Topbaş, “Şanlı bayrağımızın altında, şehitlerimizin manevi huzurunda, Hz. Adem’den 15 Temmuz’a kadar inançlarını ve yurtlarını savunmak adına şehit düşmüş olanların cümlesini rahmetle anıyoruz. 80 milyonluk bir millet olarak çok büyük bir badireyi beraberce atlattık. Milletimiz o gece, ülkemizin birliğine ve geleceğine gem vurmak isteyenlere fırsat vermeyerek destansı bir şahlanış ortaya koydu. Her bir şehidimizi hayırla yad ediyoruz. Gazilerimize şifalar diliyoruz.” diye konuştu.

 

“Millet olmak ne demek, dünyaya bunu gösterdik...”

Milletimizin duruşunu tüm dünyanın hayranlıkla izlediğini ifade eden Başkan Kadir Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz şehit ve gazilerimizi sadece bugün anmıyoruz. Gönlümüzde beraberce yaşıyoruz. Ben de Ermeni Savaşı’nda şehit düşmüş birinin torunuyum. Bize hep dedemizin öyküleri anlatıldı.

Her ailede, her ocakta şehitler ve gaziler var. Bu toprakların bedeli ağır. Millet olmak ne demek dünyaya bunu gösterdik. Allah milletimizden razı olsun. Rabbimiz bütün milletimize, askerimize ve polisimize, başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve bu millete hizmet eden herkese güç kuvvet versin. Bizi bir daha bu acılarla imtihan etmesin.”