Büyükşehir’den 100 bin ilköğretim öğrencisine eğitim seti 16.9.2006

Büyükşehir Belediyesi eğitim yardımlarına devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, 100 bin ilköğretim öğrencisine eğitim seti dağıtımını Avcılar Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan başlattı.

Avcılar Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndaki eğitim seti dağıtım töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, eğitimdeki başarının altyapısı hazırlanmış okullardan geçtiğini söyledi.

 

Toplumların başarısının yetişmiş insan gücüne bağlı olduğunu vurgulayan Kadir Topbaş, şöyle konuştu; “Bu yarışta bizde mutlaka yerimizi almalıyız. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi olarak 770 okula uygulamalı sosyal bilimler sınıfı, 400 okula laboratuvar, 120 okula kapalı spor salonu yaptırdık. Geçen yıl 9 bin başarılı öğrenciye bisiklet verdik ve 3 bin lise öğrencisinin katıldığı ‘İstanbul’ konulu yarışmada 229 öğrenciye ödül dağıttık, 220 bin öğrenciyi trafik eğitiminden, 65 bin öğrenciyi de genel sağlık taramasından geçirdik 240 bin öğrenciye de ‘Güvenli Yaşam’ eğitim kitabı dağıttık. Diğer taraftan binlerce üniversite öğrencisi ile şehitlerimizin çocuklarına eğitim yardımında bulunduk.”   

 

Tüm ilköğretim öğrencilerine bu setlerden dağıtmayı istediklerini, ancak imkanlar nedeniyle bunu 100 bin adet setle sınırlandırdıklarını ifade eden Başkan Topbaş, “Bunlar karşılıklı yardımlaşma, dayanışma ve destektir. Okul yaparak eğitime destek veren iş adamlarımızı bu tür kampanyalara da katılmaya davet ediyorum” dedi.     

 

Topbaş, konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer ve Okul Müdürü Mehmet Ali Budak´la birlikte okulun fen laboratuvarını gezdi ve bir sınıfa girerek çocuklarla sohbet etti. Sınıfta, Topbaş ve Özer´in aday göstermesiyle Başak Görel adlı çocuk, arkadaşları tarafından sınıf başkanı seçildi. Topbaş törende okul müdürüne de Türk Bayrağı ile İstiklal Marşı´nın CD´sini hediye etti.