Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında muhteşem final 29.10.2006

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 83. yıldönümü İstanbul’da görkemli törenlerle kutlandı. Resepsiyonunun ardından gerçekleşen Mustafa Sandal konseri ve Boğaziçi’ni ışık seline boğan ışık ve ses gösterileri, İstanbullulara unutulmayacak anlar yaşattı.

Cumhuriyetin 83. yıl dönümü dolayısıyla resepsiyon verildi. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonunda gerçekleştirilen resepsiyona İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Fethi Remzi Tuncel, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, eski İstanbul Valilerinden Hayri Kozakçıoğlu ve Kutlu Aktaş, 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe, sanatçılar Gönül Yazar, Selami Şahin, Şemsi İnkaya, Ali Rıza Binboğa’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cumhuriyetin 83. yıldönümünü cumhuriyete yakışır güzellikte kutladıklarını belirterek, önümüzdeki yıllarda daha görkemli törenler düzenleyeceklerini müjdeledi. Kadir Topbaş, Taksim Meydanı’nı dolduran vatandaşların bayramını kutladı ve iyi eğlenceler diledi.     

 

Kutlama programı çerçevesinde Boğaz Köprüsü’nden ışık seli yağdı. Boğaz’ın birçok noktasında da aynı anda havai fişek ve lazer gösterileri yapıldı. İstanbul Boğazı’ndaki ışık ve ses gösterilerini vatandaşlarla birlikte Dolmabahçe sahilinden izleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bir süre vatandaşlarla sohbet etti ve çocuklarla fotoğraf çektirdi.