Beldelere doğalgaz götüren Başkan Topbaş coşkuyla karşılandı... 6.12.2006

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İGDAŞ, 25 milyon dolarlık bir dev yatırımla Ümraniye’nin Alemdağ, Taşdelen ve Yenidoğan Beldeleri ile Kazım Karabekir ve Reşadiye Mahallelerine doğalgaz götürdü. Hizmetten memnun olan vatandaşlar, Başkan Topbaş’ı “Hizmet Adamı Büyük Başkan Kadir Topbaş” pankartlarıyla karşıladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Şirketlerinden İGDAŞ, 25 milyon dolarlık bir dev yatırımla Ümraniye’nin Alemdağ, Taşdelen ve Yenidoğan Beldeleri ile Kazım Karabekir ve Reşadiye Mahallelerine doğalgaz götürdü. 55 bin aileyi modern yakıt doğalgazla buluşturarak mutlu eden yatırım için 240 kilometre boru döşendi.  

 

“Alemdağ, Yenidoğan ve Taşdelen Beldeleri ile Reşadiye ve Kazım Karabekir Mahalleleri Toplu Doğalgaz Verme Töreni” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla bugün Alemdağ Meydanı’nda gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törende; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Silivri Belediye Başkanı Hüseyin Turan, Adalar Belediye Başkanı Coşkun Özden, Sultanbeyli Belediye Başkanı Alaattin Ersoy, Alemdağ Belediye Başkanı Mehmet Yaşa, Taşdelen Belediye Başkanı Hüseyin Avni Sipahi, Yenidoğan Belediye Başkanı Hakan Örüng, Sarıgazi Belediye Başkanı Kemal Ayyıldız ve İGDAŞ Genel Müdürü Levent tüfekçi de yer aldı.  

 

Başkan Topbaş; “Artık kimse tüp ve kömür taşımaktan bel fıtığı olmayacak…”      İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, tören vatandaşların tezahüratları ve “Hizmet Adamı Büyük Başkan Kadir Topbaş”, “İstanbul Size Çok şey Borçlu”, “İstanbul Sizi, siz de İstanbul’u Seviyorsunuz”, “İstanbul Sizinle Daha Güzel” ve “Seni Seviyorum Kadir Amca…” pankartlarıyla karşılandı. Konuşması sık sık alkışlarla ve tezahüratlarla kesilen Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’a ibadet aşkıyla hizmet ettiklerini ve son iki yılda yapılan çalışmalar neticesinde şehrin dünya şehirleriyle medeniyet yarışına girdiğini söyledi.   İGDAŞ’ın İstanbul’un yüzde 90’ında medeni bir yakıt olan doğalgazı kullanılır hale getirdiğini hatırlatan Kadir Topbaş, “Silivri’ye 45 günde doğalgaz götürdük. Sayın Başkan ‘2006 programında olan yatırımı 2005’e alabilir miyiz?’ dedi. Biz 2004’te 45 günde doğalı kullanır hale getirdik. Beykoz Belediye Başkanım bana ‘Sayın Başkanım, Beykoz’un doğalgazı 2007’de gözüküyor. Ama ben seçimlerde söz verdim. Ne olur doğalgaz getirir misiniz?’ dedi. Beykoz’da da 2004 yılında 3 ayda 30 bin aboneyi doğalgaz kullanır hale getirdik. Şimdi inşallah Şile’den Silivri’ye kadar ve hatta Adalar’a kadar bu medeniyet ve kolaylığı götürüyoruz. Kömür taşıma derdi yok, kül derdi yok. Tüp taşıma derdi yok. Nasıl ki geçmişte su taşımaktan bel fıtığı olanlar vardı ve Sayın Başbakanımızın yatırımlarıyla bundan kurtuldular. Şimdi de tüp taşımaktan bel fıtığı olanlar artık olmayacak inşallah” diye konuştu.     

Doğalgaz ve su ve diğer altyapı yatırımlarında yapılan kazılar nedeniyle vatandaşların ve esnafın sıkıntı çektiğini bildiğini ifade eden Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu tür büyük yatırımlar kolay olmuyor, sancısız doğum olmuyor. Ama çalışmalar kısa sürede tamamlandı ve bu medeni, ucuz yakıtı kullanıyorsunuz. Hatta beldelerinizin bazı noktalarında 2005 yılından itibaren doğalgaz kullanımına başladınız. Bizim iş yapmaktan açılışlara yetişmemiz mümkün değil. Ancak bloklar halinde açılış ve temel atma törenleri yapabiliyoruz. Biz bu aziz şehri emanet aldık. Bu şehir önce Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerine emanetti. Bu şehir Aziz Atatürk’e emanet oldu ve bu şehir Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a emanetti. Şimdi de bu şehir bana emanet. Emanetin ne olduğunu bilenlerdeniz. Kimlerin hakkı olduğunu bilenlerdeniz. Bizi asla başkalarıyla karıştıramazlar. Biz kimsenin hakkını kimseye yedirmeyiz. Bizim kitabımızda bu yazmaz. Biz başkalarıyla aynı kefede olamayız. Biz seçilmişler olarak İstanbul’a hizmete kendimizi adamışız. Sevdamız budur. Gelecek seçimi değil, gelecek nesilleri düşünürseniz bu millet sizi unutmaz, bunun farkındayız