Yeni Pakistan Başkonsolosu’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret… 29.8.2006

Pakistan’ın yeni İstanbul Başkonsolosu Wahid Khursheed Kunwar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında bir nezaket ziyaretinde bulundu.

Pakistan’ın yeni İstanbul Başkonsolosu Wahid Khursheed Kunwar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.   Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen görüşmede basın mensuplarına açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye ile Pakistan’ın dost ve kardeş bir ülke olduğunu belirterek, Pakistan’ın İstanbul Başkonsolosu Wahid Khursheed Kunwar’a görevinde başarılar diledi.     

 

Wahid Khursheed Kunwar ile 3 yıl birlikte çalışacaklarını ifade eden Başkan Topbaş,  “Türkiye ile Pakistan arasındaki ilişkilerin güçlenmesi adına Sayın Başkonsolos Kunwar ile birlikte çalışacağız ve birlikte adımlar atacağız” dedi.  

 

Pakistan’ın İstanbul Başkonsolosu Wahid Khursheed Kunwar da İstanbul’da görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “İki ülke arasındaki ilişkilerin güçlenmesi için birlikte büyük bir sinerji oluşturulacağımıza inanıyorum” diye konuştu. Görüşmenin sonunda Başkan Topbaş, konuk başkonsolosa İstanbul’u fotoğraflarla tanıtan bir katalog hediye etti.