Voleybol Federasyonu Başkanı’ndan Başkan Topbaş’a ziyaret… 27.8.2006

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret eden Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Burhan Felek Stadı’nı büyütmek ve plaj voleybolu konularında destek istedi.

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, çeşitli konularda destek istemek üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Görüşmede konuşan Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, voleybol camiası olarak elemelerden geçerek dünya şampiyonasına katılan tek takım sporu olduklarını hatırlatarak, “Takım sporu olarak çok başarılı sonuçlar alıyoruz. Voleybolumuzun gelişmesi açısından yeni tesislere ihtiyacımız var. Devraldığımız Burhan Felek Spor Salonu´nun büyütülmesi ve Plaj Voleybolu Eğitim ve Kamp Tesisleri´nin yapımı için Büyükşehir Belediyemizden destek bekliyoruz” dedi.  

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Voleybol Federasyonu´nun Burhan Felek Spor Tesisleri’ni geliştirmek ile ilgili projesine destek vereceklerini açıkladı. Kadir Topbaş, “Buranın 2009 Avrupa Şampiyonası finallerine ev sahipliği yapabilecek şekle getirilmesine yardımcı olacağız. Ayrıca, İstanbul´un plaj voleybolunun başkenti olması için yapılacak proje ile ilgili federasyonun belirlediği yerleri inceleyeceğiz” diye konuştu.