Başkan Topbaş Şişli Belediye Başkanı Sarıgül’ü ziyaret etti 8.8.2006

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ağırlayan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, ilçesine yapılan büyük yatırımlardan dolayı Başkan Topbaş’a teşekkür etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü Esentepe’deki belediye binasında ziyaret ederek bir süre görüştü. Başkan Kadir Topbaş, Şişli Belediyesi’nin girişinde Mustafa Sarıgül tarafından samimi bir şekilde karşılanandı ve tören kıtasını selamladı.  

 

Sarıgül; “Başkan Topbaş garip ve mağdurların yanında…”  

Görüşmede konuşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kadir Topbaş’ı Şişli Belediyesi’nde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Başkaları İstanbul’a geliyor, bizi ziyaret etmiyorlar. Başkanımız bizi garip bırakmamak için burada. Başkanımız Kadir Topbaş, gariplerin ve mağdur durumda olanların yanında. Onun için Başkanımıza ayrıca bu ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum. Bazıları geliyorlar böyle, pas geçiyorlar. Bizim gönüllerimizi kırıyorlar. Başkanımızın ziyareti bizim için hakikaten son derece anlamlı” diye konuştu.     

 

Kadir Topbaş’ın İstanbul’da çok önemli hizmetler yaptığını ifade eden Mustafa Sarıgül, “Yiğidin hakkını vermek istiyorum. Yapılan iyilikler varsa onları söylemeliyiz, negatif olanları da söylemeliyiz. İktidarın da yaptığı iyi iş varsa söylerim, kötü bir durumda varsa onu pozitife çevirmek için çalışırım. Hep eleştiri, hep eleştiri olan bir muhalefet anlayışı doğru değil. Geçmiş dönemdeki Büyükşehir Belediye Başkanlarına 20-25 günde ulaşamazdık. Şimdi Başkanımız Kadir Topbaş’a hemen ulaşıyoruz ve bir sorunumuz olursa en geç 1.5 saat içinde geri dönüyor” şeklinde konuştu.  

 

‘Büyükşehir Şişli’de çok önemli yatırımlar yapıyor…’  

“Sayın Başkanımızın İstanbul´a yaptığı hizmetleri ve yoğun mesaisini ben görüyorum” diyen Sarıgül, şöyle konuştu; “Belediyemizi ziyareti münasebetiyle kendisine teşekkür ediyorum ve Şişlili yurttaşlarım adına Başkanımızı ağırlamaktan onur duyuyorum. Şili’nin problemleri olduğu zaman Başkanımız bize büyük destek vermekte. Özellikle uzun yılardan beri çıkmayan imar planlarının Büyükşehir Belediyesi’nden geçmesi konusu çok önemli. Şehrin planının iyi bir şekle gelmesi ve plansız büyümenin önlenmesi konusunda bize verdiği destek ile İstanbul’u yemyeşil ağaçlar, çiçekler içinde bir kent haline getirmesi nedeniyle kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.”     

 

Büyükşehir Belediyesi’nin Şişli’de yaptığı ‘Tünel Yol’ çalışmalarının önemine dikkat çakan Başkan Mustafa Sarıgül, “İlçemizden geçen bir tünel yol çalışması Kağıthane’den girecek ve Dolmabahçe Stadı’nın önünden çıkacak. Bizim Kurtuluş, Şişli ve Feriköy trafiğini komple alta almış oluyoruz ve muazzam bir rahatlama olacak. Hakikaten büyük bir proje, muhteşem bir yatırım. Görünmeyen büyük bir yatırım ve bizim bölgemizde. Öte yandan, bizim Ayazağa’yı Maslak’a bağlayan müthiş bir yolumuz var. Geçmiş dönem belediye başkanımızla yolun yapılması için defalarca görüştüm Askeriye ile ilgili problemler vardı. Defalarca konuşmamıza rağmen yaptıramadım. Oysa bu dönem Sayın Başkanım Kadir Topbaş’a bir ricada bulundum ve bir kalemde 32 milyon dolarlık bu yatırımı hemen bölgemize getirdi. Burası bitince inanın bizim Ayazağa Bölgesi ve OYAK Sitesi müthiş bir rahatlama içinde olacak. Bu iş için tam 7 yıl uğraşmıştım.”  

 

Başkan Topbaş; “İstanbul’un her tarafına ayrım gözetmeden ciddi hizmetler yapıyoruz”  

Görüşmede konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da bölge ve siyasi ayrım gözetmeksizin İstanbul’un dört bir tarafına büyük hizmetler yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu; “İstanbul’un kendi özelliklerini yansıtan önemli ölçüde başarılı çalışmalarınız var. Bütün arzumuz ve heyecanımız İstanbul’un Türkiye’yi taşıma sorumluluğuyla birlikte dünyaya karşı sorumluluğumuzu da yerine getirmek. Şişli Belediye Başkanımızın yaptığı hizmetlere de Büyükşehir olarak gereken desteği veriyoruz. Yapmamız gereken neyse yapıyoruz. Bir de şunu düşünmek lazım. Gaziosmanpaşa ve Ümraniye gibi ilçelerde az da olsa boş alanlar var. Şişli’de, Beyoğlu’nda boş alan bulamazsınız. Alan bulduğumuz her yerde insanımıza hizmete hazırız. Nerede bir ihtiyaç var oradayız. Öyle bir ihtiyaç ve alan çıktığı anda zaten hallederiz. Bizler vatandaşımızın güvenerek seçtiği, hizmet beklediği yöneticileriz. Hiçbir ilçede beldede farklı davranmamız söz konusu olamaz”     

 

Daha önce CHP’li Kadıköy, Beşiktaş, Avcılar ve Bakırköy belediyelerini ziyaret ettiğini de hatırlatan Başkan Topbaş, Mustafa Sarıgül ile de sık sık bir araya gelerek hizmetlerle ilgili konuştuklarını söyledi. “Başkanların benden randevu alıp ilçelerinin meselelerini görüşmesine gerek kalmıyor. Arzu ettikleri zaman bana telefondan ulaşabiliyorlar. Yerelde çok yakın işbirliğiyle İstanbul’a ve vatandaşımıza birlikte hizmet vermek çok önemli bir adım ve erdem” diyen Kadir Topbaş, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde de birçok önemli kararı siyasi partilerin ortak oyuyla çıktığını vurguladı.  

 

Kadir Topbaş, bir gazetecinin Şişli Kuştepe’de de Sulukule’deki gibi kentsel dönüşüm çalışması yapıldığını hatırlatması üzerine, “İstanbul’daki her çarpık yapılanma bölgesi bizim dönüşüm alanımız ve bu konuda sayın başkanlarımızla birlikte adım adım çalışmalar yapıyoruz. Tedirgin etmeden, vatandaşlarımızı rahatsız etmeden kendi yerinde yenilemek, dönüştürmek, bu görevimiz. Çünkü İstanbul hem deprem riski taşıyan bir kent, hem de insani boyutta yaşam alanları değil. Artık adam gibi bir şehir kurgulamak zorundayız. Ama bunu yaparken vatandaşları rahatsız etmeden her ilçede örnekler yapacağız. Amacımız diğerlerine de ‘Aman bizim bölgeye de gelir misiniz, bizim mahallede de yenileme yapar mısınız’ dedirtmek, niyetimiz bu. Çünkü vatandaşımız görmeden kolay kolay kabullenemiyor” şeklinde konuştu.