1. Ordu Komutanı Fethi Tuncel Başkan Kadir Topbaş’ı ziyaret etti 2.8.2006

1. Ordu Komutanı Orgeneral Fethi Tuncel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş´ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Saraçhane Belediye Sarayı’na gelişinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve tören kıtası tarafından bina önünde karşılandı. Başkan Kadir Topbaş ile el sıkıştıktan sonra tören kıtasını selamlayan Orgeneral Fethi Tuncel, daha sonra Başkan Topbaş ile makamında bir süre görüştü.   Basına kapalı gerçekleşen ziyaretin ardından bir açıklama yapan 1. Ordu Komutanı Orgeneral Fethi Tuncel, göreve başladığı ilk günlerde Kadir Topbaş’ın büyük nezaket göstererek kendisini ziyarete ettiğini ve bu ziyaret sırasında İstanbul ile ilgili sohbet etme imkanı bulduklarını söyledi.     

 

Kendi ziyaretinin iadei ziyaret olduğunu ifade eden dile getiren Orgeneral Tuncel, Kadir Topbaş’ın İstanbul’un gelişmesine büyük katkıları olacağı inancını taşıdığını kaydetti. Orgeneral Tuncel, “Her zaman bir uyum, koordinasyon içerisinde birlikte olacağımızı, çalışacağımızı kendilerine ifade ettim. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.  

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Türkiye’ye ve dünyaya karşı sorumluluğu olan İstanbul’da görev yapmanın büyük sorumluluğu olduğunu söyledi. Orgeneral Tuncel’in doğma büyüme İstanbullu olduğunu hatırlatan Başkan Topbaş, “Bizler kurumların başındaki yöneticiler olarak şehrimize, ülkemize hizmet etmenin ayrıcalığını ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bu birlikteliğimiz inşallah İstanbul’umuz için farklı, güzel bir geleceğin ilk adımı olacaktır” diye konuştu.