Başkan Topbaş Büyükşehir personeliyle bayramlaştı 6.1.2006

Saraçhane Belediye Sarayı’nda personelle ve vatandaşlarla bayramlaşan Başkan Topbaş, “2006 yılı projelerin hayata geçtiği, insanların umutlarının yeşerdiği bir yıl olacak ve ulaşım başta olmak üzere İstanbul’un bütün problemlerini hep birlikte ...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane Belediye Sarayı’nda Büyükşehir personeli ile bayramlaştı. Bayramlaşma töreninde Genel Sekreter Mesut Pektaş’ın yanı sıra, Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Vural, İSKİ Genel Müdürü Dursun Ali Çodur ile çok sayıda bürokrat da hazır bulundu.     

 

Törende personele hitap eden Başkan Kadir Topbaş, milli ve dini bayramların insanların birbirleriyle ilişkilerini geliştirmeye, barışa ve sevgiye vesile olduğunu belirterek, “Bayramlar insanların birbirlerini kucaklaması, sevmesi, el ele ermesi için, toplumsal barış ve huzur için çok önemlidir. Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. 2006 yılının sizler, İstanbul, Türkiye ve dünya için hayırlı olmasını diliyorum. Nice bayramlarda kedersiz, sevgi ve coşkuyla güzel izler bırakarak, insanları mutlu ederek yeniden buluşmayı diliyorum” dedi.     

 

İstanbul’un geleceğinden bütün bir Büyükşehir Ailesi’nin sorumlu olduğunu vurgulayan Topbaş, personelden görev alanları dışındaki işleri de takip etmelerini istedi. Kadir Topbaş şöyle konuştu; “Hiçbir zaman ‘bu konu beni ilgilendirmiyor’ dememeliyiz. Çünkü biz hepimiz sorumluyuz ve her biriniz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni, Başkanı temsil ediyorsunuz. Yaptığımız her türlü yanlışlık hepimizin sorumluğunda. Mutlaka ikaz etmek, hatta gerekiyorsa müdahale ederek düzeltmek hepimizin görevi. Biz tek yürek, tek yumruk bu kentin geleceğini hazırlıyoruz. Birçoğunuzun yıllardır belediyeye hizmet ettiğini biliyorum. Ancak genel gidişattan biraz daha farklı çalışmanızı istiyorum. Çünkü dünya değişiyor, çok farklı bir noktaya gidiyor. İstanbul’un dünyayı etkileyen ve kendisini hissettiren bir yıldız olması bizim elimizde, bunu başarabiliriz. Bu dönem farklı bir dönem olacak, 2006 da projelerin hayata geçmeye başladığı, insanların umutlarının yeşerdiği bir yıl olacak ve ulaşım başta olmak üzere İstanbul’un bütün problemlerini hep birlikte çözeceğiz. İnsanın özünde çalışmak, çalışmak, çalışmak var. İşte biz de böyle bir ekip oluşturduk ve bu dönem İstanbul’a çok güzel izler bırakacağız.”     

 

Başkan Kadir Topbaş, bayramlaşma töreninin ardından Belediye Sarayı’ndaki Beyaz Masa birimini ziyaret ederek, burada Büyükşehir Belediyesi’nin konut kampanyasına müracaat eden vatandaşlarla bayramlaştı. Topbaş, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek sorunlarını da dinledi.