Büyükşehir’den eğitime destek geleceğe hizmet 18.4.2012

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Maltepe’de yaptırılan Barbaros Hayrettin Paşa İlköğretim Okulu’nun açılışını Başkan Kadir Topbaş yaptı. 6 milyon 300 bin liraya mal olan okulun açılışında konuşan Başkan Topbaş, “Yatırımların en güzelinin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Barbaros Hayrettin Paşa İlköğretim Okulu’nun açılış törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız katıldı.

Başkan Topbaş: “Yatırımların en güzeli”

Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, 6 milyon 300 bin liraya mal olan okulu, bir özel okul kalitesinde yaparak hizmete soktuklarını söyledi. “Yatırımların en güzelinin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum” diyen Başkan Topbaş, “Eğitim noktasında başarıya erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul’da 138 okula kapalı spor salonu yaptıklarını ifade eden Başkan Topbaş, KİPTAŞ ile bugüne kadar 140 milyon lira yatırımla İstanbul’a 23 okul kazandırdıklarını ifade etti.

Başkan Topbaş’tan Maltepe’ye iki müjde

İstanbul’un her köşesine hizmet götürdüklerini ve yatırımlara hız kesmeden devam ediklerini dile getiren Başkan Topbaş, sadece Maltepe'ye yaptıkları yatırımların 2,3 milyar lira olduğunu söyledi. Maltepelilere müjdeli haber veren Başkan Topbaş, sözlerine şöyle devam etti: “Maltepe sahilinde 3 kilometre uzunluğunda 1500 dönümlük bir dolgu alanını oluşturarak sportif alanlar, rekreasyon alanı, halkın bir araya geleceği bir toplanma alanı, gerektiğinde  mitinglerin yapılacağı, gerektiği takdirde deprem sonrası toplanma alanı, çadır alanları olarak kullanabileceğimiz şekilde hazırlığına başladık.”

Maltepe sahili için aldıkları karara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın da olumlu baktığını kaydeden Başkan Topbaş, Maltepe için ikinci müjdesini şu sözlerle açıkladı: “Maltepe'nin merkezinde bulunan caminin önündeki minibüslerin geçtiği yolu yeraltına alma proje çalışması yapıyoruz. Bu proje hayata geçtiğinde o bölge büyük bir rahatlama yaşayacak.”

Konuşmaların ardından Başkan Topbaş çocuklarla birlikte okulun resmi açılış kurdelesini kesti. Daha sonra sınıfları gezen Başkan Topbaş, öğrencilerle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.