Sancaktepe’ye 3 yeni proje daha… 10.12.2012

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilçe yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Sancaktepe’de üç yeni projenin temelini atan Başkan Topbaş, İstanbul’a yaptıkları yatırımların 2013 sonunda 60 milyar TL’yi bulacağını söyledi.

Yenidoğan Kapalı Yüzme Havuzu, Kadın Sağlık ve Beceri Eğitim Merkezi ile Mimar Sinan Bulvarı Cadde Düzenlemesinin temel atma töreni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla yapıldı. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Bürokratları ve AK Parti Sancaktepe İlçe Teşkilatı’nın da yer aldığı temel atma törenine çok sayıda vatandaş da katıldı.

 Yenidoğan cazibe merkezi olacak...

Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, toplam maliyeti 30 milyon TL olan 3projenin ilçeye hayırlı olmasını diledi. Projelerin 2013 yılında tamamlanacağının altını çizen Başkan Kadir Topbaş, Sancaktepe nüfusunun yoğunluğunu barındıran Mimar Sinan Bulvarı’ndaki düzenleme ile hem trafik sorununun çözüleceğini hem de bölgenin kısa zamanda Anadolu Yakası’nın cazibe merkezlerinden biri haline geleceğini söyledi.

 30 milyon TL'lik 3 büyük yatırım…

Temeli atılan 3 bin 700 metrekarelik Yenidoğan Kapalı Yüzme Havuzu’nun Sancaktepe’de yüzme sporunun gelişmesine büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Başkan Topbaş, “Yarı olimpik kapasiteli bu havuzda şampiyon adayları yetişecek. Halkımız sağlıklı ve zinde bir yaşam için kulaç atacak. 3 kattan oluşacak bu tesiste kafeterya ile birlikte sağlık ve özürlü ünitesi de bulunacak” dedi.

 Kadın Sağlık ve Beceri Eğitim Merkezi’nin ise kadınlara ve engellilere yönelik büyük bir hizmet olduğunu dile getiren Başkan Kadir Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlığı ve eğitimi biraraya topladığımız bir merkez. 4 bin metrekarelik bu alan ilçenin kalbi olacak. 4 katlı bu binanın zemin katını Engelliler Merkezi’ne ayırdık. Bodrum katlarında ise otopark, Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi bulunacak. Yine bu binada bir halk üniversitesine dönüşen İSMEK bulunacak. Her katı ilçeye ayrı bir hizmet sunacak.”

 İstanbul’daki yatırım miktarı 60 milyar TL’ye çıkıyor...

“Göreve geldiğimiz günden bugüne İstanbul'u her alanda dünyanın önde gelen şehirleriyle yarıştırmak için 24 saat esaslı çalışıyoruz” diyen Başkan Kadir Topbaş, “Her platformda İstanbul ve Türkiye’den gıpta ile bahsediliyor. Yatırım ve hizmetlerimizle İstanbul'u yeniden ayağa kaldırıyoruz. Bu sene 8 milyar lira yatırım yapacağız. 2013 yılı sonu itibarıyla toplam yatırım miktarımız 60 milyar lira olacak” diye konuştu.

 Üsküdar-Sancaktepe arası 24 dakika...

Sadece Sancaktepe’ye bugüne kadar 500 milyon TL yatırım yaptıklarına dikkat çeken Başkan Topbaş, “Temelini attığımız Üsküdar-Sancaktepe Metrosu’nun çalışmaları da hızla devam ediyor. Tamamlandığında Üsküdar’la Sancaktepe arası 24 dakikaya inecek. Yatırımlar bu kadarla sınırlı kalmayacak. Hızlanarak ve artarak devam edecek. Üsküdar-Sancaktepe Metrosu’nu da inşallah Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar uzatacağız. Bundan sonra da Sancaktepe’ye yatırımlarımız devam edecek” dedi.

Başkan Topbaş’tan gençlere altın öğütler…

Başkan Kadir Topbaş, temel atma töreninin ardından Yenidoğan Çok Programlı Lisesi’ni ziyaret etti.

Başkan Topbaş, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirip, bir süre sohbet etti. Gençlere hayatlarına ışık tutacak altın öğütler veren Başkan Topbaş, Hz. Mevlana’nın “Bir cemiyetin bozamadığını bir arkadaş bozar” sözünü hatırlatarak, “Kendinizin, ailenizin ve ülkemizin geleceği için çok çalışın” tavsiyesinde bulundu. Öğretmenler ve okul yönetimiyle de bir süre sohbet eden Başkan Kadir Topbaş, okuldan alkışlarla uğurlandı.