Kadir Topbaş itfaiye ve zabıta personeliyle bayramlaştı 21.12.2008

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Kurban Bayramı’nda görev başında olan İtfaiye ve Zabıta görevlileriyle bayramlaştı.

Başkan Kadir Topbaş, İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı Bakırköy Bölge Grup Amirliği'ndeki görevi başında bulunan İtfaiye çalışanlarıyla ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası Zabıta Müdürlüğü'nün Edirnekapı'daki binasına giderekte Zabıta çalışanlarıyla bayramlaştı. Başkan Kadir Topbaş, İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı Bakırköy Bölge Grup Amirliği'nde yaptığı konuşmada, “ Belediye olarak yangınlara daha çabuk müdahale edilmesi amacıyla çeşitli noktalara 70 istasyon kurduk. Bu sayı daha da artacak. Göreve geldiğimizden bu yana itfaiye daire başkanlığının ekip ve araç malzeme sayılarını sürekli arttırarak yeniliyoruz.” dedi.

 

Kadir Topbaş konuşmasının ardından, İBB İtfaiye Daire Başkanlığı'nın bugünkü amblemini, 1960 yılında çizen ve itfaiyeden 28 yıl önce emekli olan 79 yaşındaki Şadan Aslan ile bir süre sohbet etti.  Kadir Topbaş, daha sonra İBB Avrupa Yakası Zabıta Müdürlüğü'nün Edirnekapı'daki binasına giderek, burada zabıta memurları ile bayramlaştı. Belediye Başkanı Topbaş, bayramlaşmak amacıyla elini öpen çocuklara da 100'er YTL harçlık verdi.