Kağıthane’de 116 sosyal konut yapılacak 13.4.2012

Kağıthane’de yıkılan 35 gecekondunun yerine 116 sosyal konut yapılmasına ilişkin projenin tanıtımı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Başkan Topbaş, programda yaptığı konuşmada, yaptıkları tüm çalışmaların insan odaklı olduğunu söyledi.

Kağıthane Hamidiye Mahallesi’nde yıkılacak 35 gecekondunun yerine yapılacak 116 adet sosyal konut projesinin tanıtım programına katılan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul için yaptıkları tüm çalışmaların insan odaklı olduğunu ve vatandaşı mağdur etmemeyi amaç edindiklerini söyledi.

Başkan Topbaş: “Yönetimi halktan emanet aldık”

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, insanı yücelt ki devlet yücelsin” mantığıyla hareket ettiklerinin altını çizen Başkan Topbaş, “Bu anlayışla çalışarak ülkemizi ve kentimizi mamur ediyoruz ” dedi.

Mesai arkadaşlarını kimseyi mağdur etmemeleri konusunda uyardığını vurgulayan Başkan Topbaş, “Kimseyi mağdur etmeyin. Halk için ve millet için varız. Biz yönetimi halktan emanet aldık. Kimsenin yaşam düzenini bozmayın. Amacımız modern ve yaşanabilir şehirler oluşturmak” diye konuştu.

Başkan Topbaş: “Bizler sizin için varız”

Konuşmasının ardından kürsüden inen Başkan Kadir Topbaş vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Başkan Topbaş daha sonra kürsüye tekrar çıkarak şu açıklamayı yaptı: “Vatandaşlarımız taksitleri yüksek bulmuş. Biz vatandaşımız mağdur etmeyiz. Bu konuda endişeniz olmasın. Ne gerekiyorsa yapacağız. Bizler sizin için varız. Samimi olarak söylüyorum kimsenin gözyaşını istemiyorum. 20 yıl vade tamam. Taksitler yüksekse indiririz. Bize güvenin sizi asla üzmeyiz.”

Başkan Topbaş, basın mensuplarının “Kentsel yönetim yasasıyla belediyenin yetkilerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na geçeceği doğru mu?” sorusunu ise şöyle yanıtladı: “Yasada bir çelişki yok. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı belediyelerle paralel çalışacak.”