ABD Ankara Büyük Elçisi Wilson’dan Başkan Topbaş’a veda ziyareti 4.11.2008

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ABD Ankara Büyük Elçisi Ross Wilson’ı makamında konuk etti.

İstanbul Saraçhane Başkanlık Sarayı’nda gerçekleşen ziyarete ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Sharon Anderholm Wiener de katıldı. Görüşme sonrasında basına açıklama yapan İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Kadir Topbaş; “Türkiye’deki görevini tamamlayan Sayın Büyükelçi bize veda etme nezaketinde bulundu. Kendisine teşekkür ediyorum. Ayrıca bugün yapılan seçimin ABD ve dünya için güzellikler getirmesini diliyorum.” dedi. 

 

Türkiye’den güzel anılarla ayrıldığını ifade eden ABD Ankara Büyük Elçisi Ross Wilson da, geçen Temmuz ayında ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılan saldırı nedeniyle Türkiye’ye “Minnet ve başsağlığı” temennisinde bulundu. Wilson dün görüştüğü Kadir Topbaş aracılığıyla bu temennisinin İstanbullulara iletilmesini istedi.

 

Bunların modern hayatın üzüntü veren yönleri olduğuna dikkat çeken Büyükelçi Ross Wilson, “Gelecekte ne yaparsam yapayım, Türkiye’ye dönmek ümidi bana her zaman heyecan verecektir. Türkiye ile olan bağlantılarımı sürdürmek için de elimden geleni yapacağım” şeklinde konuştu. Basına yapılan açıklamaların ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, misafirlerini makam araçlarına kadar uğurladı.