Taşoluk’ta 41 yeni proje hayata geçirildi 2.10.2008

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Taşoluk Belediyesi’nin toplu açılış törenlerine katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Taşoluk Belediyesi tarafından yaptırılan 41 eserin açılış törenlerine AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, İstanbul Büyük Şehir belediye Başkanı Kadir Topbaş, Taşoluk belediye Başkanı Müfit Taşkın, çevre ilçe ve belde belediye başkanlarının yanı sıra İstanbul Ak parti İl Başkanı Aziz Babuşçu’yla beraber hava muhalefetine rağmen çok sayıda Arnavutköy ve Taşoluk sakini katıldı.

 

1 yıl içinde 41 eserin hayata geçirilmesi ile ilgili yapılan törende konuşan Kadir Topbaş , zaman zaman eskiden beri geldiği Taşoluk’taki gelişmeleri  her gördüğünde sevindiğini söyledi. Burada yaşayan yöre halkının bu hizmetleri daha iyi anlayacaklarını belirten Kadir Topbaş, 35 yıllık siyasi hayatında İstanbul’da temel atma törenlerinin büyük bayram havalarında yapıldığını ama o zamanın iktidarların dönemleri boyunca bu projeleri bitiremediklerini söyledi. 35 tesisi açmanın 6 tesisinde temelini atmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Kadir Topbaş, bu hizmetlerin bu kadar güçlü şekilde artarak devam etmesinin en önemli sebebinin Başbakan Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi. 

 

“4,5 yılda 22.6 katrilyon yatırım. ”

İstanbul’un her geçen gün büyüyen bir şehir olduğunu söyleyen Topbaş, İstanbul’un 3,5 kat büyüyerek önlerine konduğunu belirtti. Topbaş şöyle devam etti; “İstanbul 3,5 kat büyüyerek önümüze kondu. Bu yıl sonuna vardığımızda İstanbul’da yapmış olduğumuz yatırımlar toplamı 22.6 katrilyon. Bunun 13 Katrilyonu İlçe ve Beldelere yapılan yatırımlar. Arnavutköy ve buralardaki su problemini sizler yaşadınız. Ne sıkıntılar vardı. Ne sıkıntılar vardı. Birkaç nokta haricinde İstanbul’da su sorunu çözüldü. Doğal gaz çalışmalarımız bitme üzere. Atık su çalışmalarımız hala tüm hızıyla devam ediyor.”

 

İstanbul’un hangi noktasına giderseniz gidin bizim izimizi göreceksiniz.” diyen Başkan Topbaş, yaptıkları işin bir sevda, bir hizmet anlayışı olduğunun altını çizdi. Konuşmaların ardından gelen davetlilerle birlikte temsili kurdele kesen Kadir Topbaş’a, Taşoluk Belediye Başkanı Müfit Taşkın bir çini hediye etti.