Başkan Topbaş Meclis Üyeleri ile iftarda buluştu 12.9.2008

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyelerine iftar veren Başkan Topbaş, “Geriye baktığımızda dönemimizde hep birlikte İstanbul’a çok şeyler yaptığımızı ve çok önemli izler bıraktığımızı görüyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükşehir Belediye Meclisi Üyelerine Taksim’deki The Marmara Oteli’nde iftar yemeği verdi. İftara Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet, AK Parti Gurup Başkan Vekili Hüseyin Evliyaoğlu, CHP Gurup Başkan Vekili Kemal Akar ile bazı Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri katıldı. İftar sonrasında Meclis Üyelerine hitap eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Sizlerle böyle bir Ramazan akşamında yine iftar sofrasını paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu dönemimizin en son iftarı, ama umarım ki gelecek yıllarda yine bu iftar sofralarında bir arada oluruz. Geriye baktığımızda dönemimizde hep birlikte İstanbul’a çok şeyler yaptığımızı ve çok önemli izler bıraktığımızı görüyoruz. Bu dönem İstanbul için çok farklı oldu” diye konuştu.

 

“İnsana hizmeti amaç edinen bir Meclis ortaya koyduk…”  

Çok önemli yatırımlar yaparken İstanbul’a hep saygılı olduklarını ve Belediye Meclisinin bütün üyeleriyle çok uyumlu, çok doğru çalıştıklarını belirten Başkan Kadir Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Saygıda kusur etmeyen ve insana hizmeti temel amaç edinen bir meclis modeli ortaya koyduk. Bunun için bütün partilerimize ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Gerçekten TBMM’den sonra en büyük meclis olan 348 üyeli İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisimizin, birlikte bu kadar önemli kararlar alması ve bu kadar çok yatırım yapması kolay değildi. Bunu hep birlikte başardık, bunu meclisimiz başardı. Böylece İstanbul dünyada parlayan bir yıldız oldu. Dünyanın takip ettiği ve önemli şehirlerle yarışan bir kent olarak ortaya çıktı. Bu başarı hepimizin. Kararlarımızda asla birilerini kollamak ve birilerine destek vermek gibi bir düşünceyi hatırımıza getirmediğimizi özellikle vurgulamak istiyorum. Böyle niyeti olanlara bu fırsatı vermediğimizi ve vermeyeceğimizi her zaman söyledik. İşte bizim bu duruşumuz, bu tarzımız, bu yönetim anlayışımız Türkiye’ye örnek bir yönetim oldu. İstanbul’un hızla gelişmesine çok önemli katkı sağladı.”

 

Meclis kararları İstanbullulara hizmet olarak yansıyor… 

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, oybirliğiyle aldığı bir kararla okulların açıldığı ilk üç günün sabah ve akşam saatlerinde toplu ulaşımı ücretsiz yapmasının trafiğe çok olumlu yansıdığının altını çizen Başkan Topbaş, “Son iki yıldır olduğu gibi bu yıl da İstanbul’da okul trafiği yaşanmadı. Yine meclisimiz her bayramda olduğu gibi bu Ramazan Bayramı için de toplu ulaşımda yüzde 50 indirim kararı alarak, Ramazan ayının paylaşım ruhuna uygun bir adım attı” dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin her Ramazan’da binlerce ihtiyaç sahibine alışveriş çeki dağıttığını ve her gün 10 ayrı noktada toplam 50 bin kişiye iftar verdiğini hatırlatan Kadir Topbaş, “Bu hizmetler sosyal belediyecilik açısından çok önemli ve çekleri dağıtırken, iftarı verirken insanımızın hangi partiden, hangi inançtan olduğuna bakmadan herkesi kucaklıyoruz. Artık ayrımcılık anlayışının ülkemizde ve dünyada geride kalması lazım. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak bütün İstanbulluları kucaklayan ve İstanbul’un tamamına hizmet eden, bu şehri dünya kentleri arasında önemli bir yere getirmek için çalışan bir anlayışı ortaya koyuyoruz” şeklinde konuştu.