Başkan Kadir Topbaş, 77 günde mucizeye imza atan işçilerle iftar yaptı 7.9.2008

İstanbul Büyülşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş metrobus hattını 77 gün gibi kısa bir sürede bitiren işçilerle iftar yaptı.

Matrobüs hattı inşaatını yapan Okmeydanı’ndaki Kalyon İnşaat firmasında çalışan işçilerle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı kadir Topbaş iftar yaptı. İstanbul’un en büyük sorunlarından biri olan trafiğin hafifletilmesi konusunda işçilere çok iyi bir iş yaptıklarını söyledi.Topbaş bu inşaatta çalışan işçilerin bir mucize gerçekleştirdiklerini, 77 gün gibi kısa bir sürede bu işi başararak inşat sırasında trafikte seyreden İstanbullularında bu gayretleriyle takdirlerini kazandığını belirtti.

 

Projenin  Avcılar-Zincirlikuyu bölümünün tamamlandığını söyleyen kadir Topbaş, “Biraz daha eksiklerimiz var. Bazı duraklardan beklediğimizden çok daha fazla bir yolcu akımı var. Ve geçitler yetersiz kalıyor. O geçitleri genişletip aynı zamanda o geçitlerden duraklara olan merdivenlere yürüyen merdivenlerde ekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Metrobüs inşaatı sırasında bir işçinin hayatını kaybetmesinden dolayı duydukları üzüntüyü dile getiren Topbaş, vefat eden işçiye Allahtan rahmet, yakınlarına ve ailesine de baş sağlığı diledi. Topbaş sözlerini şöyle sürdürdü; “Sizler bu işi yaparken çok tehlikeli ve trafiğin yoğun olduğu yerlerde çalışıyorsunuz. Her zamankinden daha dikkatli olmalısınız. Burada hayatını kaybeden arkadaşımızda üst geçidi kullanmak yerine olduğu yerden karşı ya geçmek istemiş ve hayatını kaybetmiştir.”

 

Kadir Topbaş metrobüs inşaatı çalışmalarının karşıya taşındığını ve şantiyenin orada kurulduğunu söyledi. Ocak ayı sonunda karşıya metrobüsü geçireceklerini, ve açılışını Sayın başbakanla yapacaklarını belirtti. İftar programının ardından şantiyeden ayrılan Topbaş, Perpa durağından bir metrobüse binerek Küçükçekmece Cennet mahallesine gitti. Yolculuk boyunca İstanbullularla sohbet eden Topbaş yolcularla fotoğrafta çektirdi. Topbaş’a hatırını soran vatandaşlara; “İstanbul gibiyim. Her zaman hareketli, her zaman hizmet etmeye hazırım” yanıtını  verdi.