Başkan Topbaş mescit ve kütüphane açılışına katıldı 21.6.2017

Fatih’te Şücağ Çavuş tarafından yaptırılan ve çıkan bir yangın sonucu 1914'te yanan Fatih Seyyid Ömer Mahallesi’ndeki “Çavuş Mescidi” bugün ibadete açıldı. Mescidin açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş daha sonra Mahmutbey’deki bir kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

Restorasyon çalışmalarına 2012’de başlanan Çavuş Mescidi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Vasip Şahin’in de katıldığı bir törenle ibadete açıldı. Vali Şahin ile Öğlen Namazını Çavuş Mescidi’nde kılan Başkan Kadir Topbaş programının ardından Mahmutbey’deki İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’ne geçti.

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’in de katıldığı törende İstanbul Bölge İdare Mahkemesi binasında bir takım açılışlar yapıldı.

 

İzmir Bayraklı'daki dikkati ve kahramanlığı ile büyük bir faciayı önleyen şehit polis memuru Fethi Sekin’in de adının verildiği kütüphane İstanbul Bölge İdare Mahkemesi binası içerisinde hizmete girdi.

 

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'nde ayrıca protokol tarafından anaokulu ve 15 Temmuz Anı Duvarının da açılışı yapıldı.