15 Temmuz gazileri ile iftar 19.6.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz’da Saraçhane Belediye Binası’nda gazi olan vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. Başkan Topbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde bir anıt inşa ettiklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 15 Temmuz darbe girişiminde Saraçhane Belediye Binası’nda gazi olan vatandaşlarla birlikte Florya’daki Develi Restoran’da iftar yaptı. İftarda Başkan Topbaş'ın eşi Özleyiş Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Başkan Danışmanı İsmail Hakkı Turunç ve diğer İBB Bürokratları da yer aldı.

 

İftarın ardından konuşan Başkan Kadir Topbaş, 15 Temmuz gazileriyle Ramazan-ı Şerif’in manevi atmosferinde buluşmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, her yıl tekrar buluşmayı arzu ettiğini söyledi. Tarih boyunca bu topraklarda nice şehitler ve gaziler vererek vatan haline getirdiğimizi ifade eden Başkan Topbaş, “Türkiye güçlü ekonomisiyle ayağa kalktıkça diplomatik nezaketi bir tarafa bırakarak haksızlığa kaşı duruş sergiledikçe, dışarıdan tezgahlanan hiçbir oyuna rağmen bizi yıkamazlar. Dünyaya barışı ve huzuru göstermiş bir millet olarak ancak, Malazgirt, Çanakkale ve 15 Temmuz gibi el ele verip güç birliği yaparsak birlik oluruz ve dünyadaki mazlumlara karşı sessiz kalmayız” diye konuştu.

 

Müjdelenmiş, emanet şehir olan İstanbul’a 13 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel yönetim vizyonuyla hizmet ettiklerini dile getiren Kadir Topbaş, İBB olarak 15 Temmuz’da Saraçhane Belediye Binası’nda yaralanan 32 gazi ve 17 şehidin ailelerine eski hayatlarından daha güzel bir hayat sunmanın gayreti içinde olduklarını söyledi.15 Temmuz’un büyük bir kahramanlık destanı olduğunu ve bu destanın yaşatılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Beylerbeyi ayağında bir anıt inşa ettiklerini hatırlatan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu topraklarda yaşamanın bedeli maalesef ağır, her haneden mutlaka bir şehit ya da gazi vardır. Benim dedem de 93 Harbi’nde Erzurum’dan dönmeyenlerden. Annem 4 yaşında yetim kalmıştı. En büyük mertebe şehitlik ve gazilik mertebesidir. Dualarınızdan bizi eksik etmeyiniz. Kusurumuz olursa mutlaka bize söyleyiniz. Sizin gönül koymanız bile bize sıkıntı verir. Önümüzdeki Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, inşallah ahrette Rabbimizin huzurunda bayram edenlerden olmayı diliyorum.”