Suudi Arabistan Başkonsolosundan Başkan Topbaş’a ziyaret… 22.7.2008

Suudi Arabistan’ın yeni Başkonsolosu Abdulwahab M. Sheikh, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Nisan ayında göreve başlayan Suudi Arabistan’ın yeni Başkonsolosu Abdulwahab M. Sheikh, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Ziyaret sonrasında basın mensuplarına görüşmeyle ilgili açıklama yapan Başkan Kadir Topbaş, “Sayın Başkonsolos bir nezaket ziyaretinde bulundular. Kendileriyle Suudi Arabistan Prensi ülkemizi ziyarete geldiğinde de görüşmüştük. Birlikte iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi konusunda karşılıklı diyalogumuzu geliştireceğiz. İstanbul’daki vazifesi süresince kendilerine başarılar diliyorum” diye konuştu. 

 

Başkonsolos Abdulwahab M. Sheikh de “Sayın Belediye Başkanımıza ziyarete kabul ettikleri için teşekkür ediyorum. İki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi için karşılıklı çaba içersinde olacağız” dedi. Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye yönelik hac kontenjanının arttırılmasıyla ilgili bir soruyu cevaplayan Başkonsolos Sheikh, “Kesinlikle en büyük isteğimiz Türkiye’de hac talebinde bulunan herkesin kutsal topraklarda hac yapabilmesidir. Ancak hepinizin bildiği gibi oradaki mekan sınırlı. Ancak, inşallah önümüzdeki günlerde bunu düşüneceğiz” şeklinde konuştu.