Kızılay’dan Başkan Topbaş’a ödül… 12.6.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kızılay’a verdiği destekten dolayı ödüllendirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılay’a verdiği destekten dolayı Başkan Kadir Topbaş’a platin madalya verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Kızılay Bağışçılar Ödül Töreni ve İftar Programına katıldı. Haliç Kongre Merkezi’nde Türk Kızılayı’nın 149. kuruluş yıldönümü olan 11 Haziran’da gerçekleşen iftarda, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık da hazır bulundu.

Gecede Ramazan ayının ruhunu yaşamak adına iftar sofrasında bir araya gelindi. İftarın ardından da ülke genelinde kan bağışlayarak hayat kurtaran kurum ve vatandaşlar platin madalya ile onurlandırıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yardımlaşma, dayanışma kültürümüzün yapılarına ne kadar sahip çıkarsak, ülkemizin ve dünyanın daha huzurlu, güvenli hale gelmesine o derece katkıda bulunmuş oluruz” dedi.

“Günümüz dünyasında her iş gibi yardım toplama ve bunları yerine ulaştırma faaliyetleri amatör bir ruhla, bir inançla bir profesyonellik gerektiriyor” ifadesini kullanan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Aksi takdirde milletimizin büyük bir şevkle kendi nafakasından kısarak yaptığı yardımların heba olması veya yanlış ellere geçmesi kaçınılmaz hale geliyor. Geçmişte komşu ülkelerimizden birine, büyük şehirlerimizdeki belediyelerimizden birinin kendi imkanlarıyla gönderdiği yedi kamyon yardım malzemesinden tek bir paketin dahi yerine ulaşamadan yolarda yağmalandığını biliyorum.” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, törende İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kızılay’a verdiği destekten dolayı Başkan Kadir Topbaş’a ve diğer bağışçılara platin madalyalarını takdim etti.