İstanbul’a yeni bir müze 10.6.2017

Başkan Kadir Topbaş, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve Bakan Fatma Betül Sayan Kaya ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Haremeyn, Hac; Mukaddese Yolculuk” sergisini gezdi.

Geleneksel AK Parti İstanbul İl Başkanlığı iftarına katılan Başkan Kadir Topbaş, daha sonra Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile birlikte “Haremeyn, Hac; Mukaddese Yolculuk” sergisini gezdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Haremeyn” sergideki eserleri dikkatle inceleyen Başkan Kadir Topbaş ve beraberindekiler, eserlerden çok etkilendiklerini belirttiler ve yetkililerden eserler hakkında bilgi aldılar. Ramazan ayı boyunca dünyanın sayılı büyük kapalı gösteri merkezleri arasında gösterilen Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde açık kalacak sergi, Hac ve Mukaddese Yolculuk temasını işliyor. Serginin özel seçilmiş objelerden oluştuğunu belirten Başkan Topbaş, “Sergi daha yeni olmasına rağmen yurt dışından dahi talepler gelmekte. İstanbul'da buna benzer bir müze çalışmamız var. Arşivimizi buna göre düzenliyoruz” dedi. Geçen yıl Filistin'den 50 bin civarında kartpostal koleksiyonunu satın aldıklarını hatırlatan Topbaş, kartpostalların yer aldığı Atatürk Kitaplığı’nın çok zengin bir envantere sahip olduğunu ve kitaplığı bir müze mantığıyla İstanbullulara sunacaklarını anlattı.