İstanbul, bir inovasyon şehri 10.6.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

Geleneksel AK Parti İstanbul İl Başkanlığı iftarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı bakanlar, milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve AK Parti İl Başkanı Selim Temurci’nin katılımıyla gerçekleşti.

İBB’nin Yenikapı Etkinlik Çadırı’nda gerçekleşen iftarda konuşan Başkan Kadir Topbaş, Ramazan dünyanın dört bir yanında coşkuyla yaşandığını, rahmet ve mağfiret ikliminin en yüksek mertebede hissedildiğini belirterek, “Ramazanın ayının tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu manevi iklimden en üst düzeyde istifade etmeyi rabbimden niyaz ediyorum. Hepinizin Ramazan ayını, gelecek Kadir Gecesi’ni Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum.” dedi.

Menfur terör saldırılarının dünya barışına ve Ramazan ayının manevi atmosferine gölge düşürdüğünü ifade eden Kadir Topbaş, “Barışa, dostluğa kasteden hainler Ramazan’da da durmuyorlar. Ramazanın kutsiyetine rağmen menfur planlarını uyguluyorlar. Birliğimize, dirliğimize kastediyorlar. Terör saldırılarında şehit düşen evlatlarımıza rahmet diliyorum. Yaralı gazilerimize Allah’tan şifa diliyorum. Dünyanın dört bir yanında terör kurbanları var. Hepsinin acılarını paylaşıyorum. Masumları hedef alan bu saldırıları lanetliyorum. Bu tür hain ve kalleş saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacak. Bu saldırılar karşısında Türk Milleti olarak bir olacağız, diri olacağız. Milli birlik ve beraberliğimizi bozmak için oynanan bu oyunları bozacağız.” diye konuştu.

İstanbul’un ve Türkiye’nin rağmen darbe girişimlerine, krizlere son yıllarda çok hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşadığının altını çizen Başkan Topbaş, şöyle konuştu; “Türkiye olarak her şeye rağmen istikrarımızı koruduk ve demokrasimizi sağlamlaştırdık. Türkiye, bu başarılarını daha da ileri taşıyacak. Türkiye çok daha iyilerini görebilecek potansiyele, zenginliğe, birikime, tecrübeye sahip. Sayın Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığı dönemindeki vizyonunu devam ettirerek İstanbul’u bugün dünyanın odak şehri haline getirdik. Hayata geçirdiğimiz her proje Türkiye ve dünyaya örnek oldu. Yaptıklarımız ortada, projelerimiz de… Finans, kültür, spor, kongre ve turizm alanlarında bir inovasyon şehri haline getirdik. Cumhurbaşkanımız yeniden genel başkanımız olmasıyla Türkiye için yeni bir atılım dönemi olacak. Demokrasi, değişim, reform dönemi. Hepimiz bu dönemde daha çok çalışacağız. Daha çok çaba harcayacağız.”