Sultangazi’ye 3 metro… 2.6.2017

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultangazi Belediyesi ve Sultangazi Sivaslılar Derneği’nin birlikte düzenlediği iftar programına katıldı. Sultangazi’ye 13 yılda 1 milyar 300 milyon liralık yatırım yapıldığını hatırlatan Başkan Topbaş, ilçeyi 3 ayrı metro hattı ile buluşturacaklarını müjdeledi.

Sultangazi Belediyesi ve Sultangazi Sivaslılar Derneği’nin düzenlediği iftar yemeğinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş vatandaşlarla buluştu. Yemeğe Milletvekilleri Ekrem Erdem ve Şirin Ünal ile Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile Sivaslı dernek ve federasyonlar katıldı.

 

“Bulunduğumuz coğrafya zor şartları içeren bir coğrafya…”

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Başkan Topbaş, Şırnak’ta helikopter kazasında şehit düşen askerleri hatırlatarak, “Bugün yüzbaşımızın cenazesindeydik. Bulunduğumuz coğrafya zor şartları içeren bir coğrafya. Bu coğrafyada yaşamak kolay değil. Bir irade duruş istiyor. Bu duruşu sergilediğimiz müddetçe inanıyorum ki birlikteliğimiz ile Türkiye’yi geleceğe taşıyacağız.” dedi.

 

“Sultangazi metroların buluşma noktası oluyor…”

13 yılda İstanbul’a 98 milyar lira, Sultangazi’ye ise 1 milyar 300 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Kadir Topbaş, Sultangazi’nin 3 ayrı metro hattının buluşma noktası olacağını müjdeledi. Başkan Topbaş, İstanbul’da yaşayan Sivaslıların birlik ve beraberlik içinde İstanbul’un barış ve huzur iklimine katkıda bulunduğunu da sözlerine ekledi. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da her akşam bir başka grubu iftarda ağırladıklarını ifade ederek, Sultangazi’nin Ramazan’ın gelişi ile bir başka güzelliğe büründüğünü söyledi. Sultangazi’nin ilçe olmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle çok ciddi yatırım ve hizmetler yaptıklarını vurgulayan Altunay, Başkan Kadir Topbaş’a ilçeye verdiği destekten dolayı teşekkür etti.