Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı 19.5.2017

Milli Mücadele’nin 98’inci yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da coşkuyla kutlandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şiir, kompozisyon ve resim dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

İstanbul’daki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 98’inci yıldönümü etkinlikleri Taksim Anıtı’na çelenk koyulmasıyla başladı. İstanbul Valiliği tarafından Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda (CRR) düzenlenen törene İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile İstanbul protokolü de katıldı.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle İstanbul genelindeki okullarda şiir, kompozisyon ve resim dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini Başkan Kadir Topbaş verdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla CRR’de başlayan program, Beylikdüzü Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi korosunun seslendirdiği marşlarla devam etti. Programda ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren engelli sporcuların gösterisi ve milli sporculardan oluşan tekwando grubunun sportif gösterisi de yer aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Spor AŞK grubunun “Gençlik ve Spor” temalı gösterisinin ardından öğrenciler şiir okudu.

 

Galata Kulesi kırmızı beyaza büründü…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Enerji Yönetimi ve Aydınlatma Müdürlüğü şanlı bayrağımızı İstanbul siluetinin en önemli mimari eserlerinden biri olan Galata Kulesi üzerine yansıttı. Aydınlatma ile Galata Kulesi, RGB tipi armatürlerle kırmızı rengini aldı. Kulenin gövdesine 150 W'lık gobo projektörle ay yıldız yansıtıldı.