İstanbul Gençlik Festivali coşkuyla gerçekleştirildi 5.5.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İstanbul Gençlik Festivali geleneksel sanatlar atölyelerinden sanal gerçeklik aktivitelerine kadar uzanan birçok dalda faaliyete ev sahipliği yaptı. Binlerce gencin katılımıyla gerçekleştirilen İstanbul Gençlik Festivali’nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlere mesajlar verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul Gençlik Festivali kapsamında düzenlediği spor, sanat, kültür, teknoloji etkinlikleri Yenikapı Etkinlik Alanı’nda yapıldı. Etkinliğe Cumhurbaşkanı Recep Teyyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. İstanbul Gençlik Festivali’nin açılında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Binlerce genci birarada görünce kendi gençliğimizi hatırlamamak mümkün değil. Her siyasi görüşten arkadaşlarımız vardı. Bu arkadaşlar ile tartışmalarımızı sevgi ve saygı çerçevesinde yapardık.” dedi.

 

“Bu yaştaki arkadaşlıklar unutulmaz…”

Gençlere tavsiyelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yaştaki arkadaşlıklar unutulmaz. Temeli sağlamsa, daha sonra her alanda, siyasi hareketleri de inşa edersiniz. Şimdi seçilme yaşı 18’e indi. Parlamentonun yolu size açık. Bu yılların kıymetini bilin.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başkan Topbaş, festival alanını gezdiler. Festival, geleneksel sanatlar atölyelerinden sanal gerçeklik aktivitelerine kadar birçok faaliyete ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 300 bin genci ağırlayan festivalde ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile yeni mezunlara yönelik birçok etkinlik gerçekleştirildi. Gençler kendi takımlarını kurarak futbol, basketbol turnuvasında sürpriz hediyeler kazanma ve dünyaca ünlü futbolcularla özel gösteri maçında tanışma fırsatına sahip oldular. Festivalde, “Çok Kısa Film Yarışması”, “Fotoğraf Yarışması”, “Sosyal Medya ve Fotoğraf Atölyesi” gibi etkinliklerle sanatsever gençler için de aktiviteler düzenlendi.