Cumhurbaşkanımız yeni sistemde de önemli izler bırakacak… 3.5.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’ye yeniden üye olmasını değerlendiren Başkan Kadir Topbaş, “Başarısını ve gayretini bildiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız, yeni sistemde de Türkiye’ye önemli izler bırakacak” dedi.

Samsun’u ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, basın mensuplarının sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’ye yeniden üye olmasını değerlendirdi. Başkan Kadir Topbaş, “Sayın Cumhurbaşkanımız partimizin kurucu başkanı ve sevdam, aşkım dediği partimize yeniden üye olması bizi çok mutlu etti. Ben de 40 yılı aşkın bir süredir Sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte siyasetteyim. Kendisinin iradesi, azmi ve cesareti Türkiye’yi şu anda bulunduğu noktaya getirdi” dedi.

 

“Halkımızın olur verdiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye çok daha farklı bir noktaya taşınacak” ifadesini kullanan Kadir Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Şu anda usulen başlayan Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin 2019’da fiili olarak yürürlüğe girecek olması çok önemli. Sayın Cumhurbaşkanımızın başarısını ve gayretini biliyoruz. İl Başkanlığı ve Gençlik Kolları Başkanlığı yıllarından bugüne kadar bulunduğu her kademede yeni çalıma sistemleri ve yeni metotlar ortaya koyabilen bir vizyona sahip. Cumhurbaşkanımız Türkiye’nin geleceğe taşınması ve siyasette yeni ufukların açılması konusunda önemli izler bırakacaktır. İnanıyorum ki İnanıyorum ki partimiz de bundan sonra çok daha iyi çalışma süreçlerine girecek. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımıza AK Parti üyeliği hayırlı olsun diyorum.”